Gündem

Mereto Dağı’nın zirvesine yol açılıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 2973 metre rakımla en yüksek dağı olan Mereto Dağı’nın zirvesine yol açılması için çalışmalar başladı.

Geçtiğimiz günlerde Mereto’nun zirvesine çıkan Batman Valisi Ekrem Canalp’in talimatları doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında daha önce Pürşeng yaylasına açılan yol Mereto Dağı’nın zirvesine açılacak.

Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Sason Kaymakamı Murat Mete, “Dağcılık ve doğa turizmi için uygun şartlara sahip olan ve Sason ilçemizin kültürel zenginliklerinin tanıtılmasında ve ilçeye turizm geliri sağlanmasında büyük rol oynayacak olan Sason Mereto Dağı’nın yol yapım çalışması ile Mereto Dağı’nın kapılarını tüm doğaseverlere açmış olacağız. Projemiz tamamlandığında çevre iller ve ilimizdeki doğaya gönül vermiş vatandaşlarımız ile Sasonlu hemşerilerimizin Mereto Dağı’na rahat ve konforlu bir şekilde ulaşımını sağlayacağız. Her konuda olduğu gibi bu projenin de en büyük destekçisi olan Valimiz Sayın Ekrem Canalp’e şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Yeni yol açma çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Başa dön tuşu