Mega Millions: İşte 1.28 milyar dolarlık ikramiye için kazanan numaralar

Cuma günkü ikramiye, piyangonun 20 yıllık tarihindeki en büyük ikinci ödül oldu ve 742,2 milyon dolarlık nakit değer seçeneğiyle geldi.

Piyangonun web sitesine göre, bir sonraki çekiliş Salı 23:00 ET’de.

Amerikan piyango oyunlarındaki en büyük ikramiye 1.586 milyar dolar — 13 Ocak 2016 Powerball çekilişi California, Florida ve Tennessee’deki kazananlar tarafından paylaşıldı.

1999’da 28 milyon dolarlık Powerball ikramiyesini kazanan ve şimdi bir piyango podcast’ine ev sahipliği yapan Timothy Schultz, CNN’e kazanmanın “gerçekten hayatınızı alt üst edebileceğini” söyledi.

Gazetedeki numaralarını kontrol edip kazandığını anladıktan sonra, ilk aramalarından bazıları avukatları ve mali müşavirleri aradı.

“Her şeyi, ilişkileri, hayatı yaşama yeteneğinizi değiştirir” dedi. “Bence zaman satın alabilir, ki bu paha biçilmez olabilir. Ve bu, birinin başına gelebilecek, yaşamı değiştiren en gerçeküstü şeylerden biri.”

Bir finansal danışmanla çalışmanın, milyonlarca deneyimi olmayanlara fayda sağlayabileceğini, çünkü bir danışmanın kazananların kazançlarla gerçekçi olarak neler yapabileceklerini anlamalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

Schultz, başarılı olmadan önce kendisini materyalist olarak görmediğini, bu yüzden lüks alımlarının birkaç araba ve gayrimenkul olduğunu söyledi.

“Kendim ve tanıştığım ve görüştüğüm birçok insan için, piyango ikramiyesini kazandığınızda, kişiliğinizi genişlettiğini veya en azından yapabileceğini buldum. Kim olduğunuzu mutlaka değiştirmez.” dedi.

Bugünlerde nadiren piyango oynasa da Cuma gecesi çekilişi için bilet aldığını söyledi.

Mega Millions ikramiyeleri, yıllık ödül olarak 20 milyon dolardan başlıyor ve 30 yıllık ABD Hazineleri için oyun satışları ve faiz oranlarına bağlı olarak büyüyor. Büyük ikramiyeyi kazanma olasılığı 302.575.350’de 1’dir.

Bir biletin maliyetine ve ne tür toplarla eşleştiğine bağlı olarak yedi daha az değerli ödül vardır. 1 milyon dolarlık ikincilik ödülünü kazanma ihtimali — eğer bir bilet beş beyaz topla eşleşiyorsa ancak Mega Millions topları yoksa — 12.607.306’da 1’dir.

READ  Jay Leno yanıklardan kurtuluyor

Mega Millions biletleri, 45 eyalette, Washington DC’de ve ABD Virjin Adaları’nda salı ve cuma günleri çekilişle satılmaktadır. Biletler Georgia, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Kuzey Karolina, Kuzey Dakota, Pennsylvania, Virginia ve DC’de çevrimiçi olarak satılmaktadır, ancak alıcının bu durumda olması gerekir.

CNN’den Jamiel Lynch bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.