McCarthy, hüsrana uğramış Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri ile yaptığı görüşmede önemli tavizi güvence altına aldıCNN

Meclis GOP Lideri Kevin McCarthy, kabul ettiği bazı tavizleri sıraladı Konuşmacı kampanyası Pazar akşamı konferans görüşmesinde – görüşmedeki birden fazla GOP kaynağına göre konuşmacıyı devirmeyi kolaylaştırmak da dahil. Ancak sağın en acil taleplerinden bazılarına boyun eğdikten sonra bile McCarthy, başkanlık için oy alıp alamayacağını söyleyemez.

Pazar akşamı, Cumhuriyetçiler Meclisi, McCarthy’nin kabul ettiği bazı tavizleri resmileştirerek 118. Kongre için kendi kurallarını yayınladı. Meclis, kurallarını ancak McCarthy içeride kilitli olmayan bir konuşmacı seçtikten sonra kabul eder, böylece önümüzdeki günlerde daha fazla taviz verilebilir.

California Cumhuriyetçi Partisi’nden bir “Sevgili Meslektaşım” mektubunda, başkanlık için iddiasını ortaya koydu ve ideolojik grupların komitelerde daha iyi temsil edilmesini sağlamak da dahil olmak üzere ek sözler verdi.

Pazar günkü telefon görüşmesinin ardından, geçen ay McCarthy’ye taleplerini özetleyen dokuz kişilik bir grup, açıkladığı bazı tavizlerin yetersiz olduğunu ve bunların hâlâ kendisine satılmadığını açıklayan yeni bir mektup yayınladı. İlerleme kaydediliyor dedi.

Üyeler, CNN tarafından ele geçirilen bir mektupta, “Şimdiye kadar, talebimizin her bir unsurunda tutarlı bir şekilde belirli taahhütler bulunmadı ve bu nedenle, sözlerin yerine getirilip getirilmediğini ölçmenin bir yolu yok.”

Grup hala bir milletvekilinin konuşmacıyı geçersiz kılma ve oylama çağrısı yapma yetkisi vermesi için bastırıyor ve diğer şeylerin yanı sıra liderliğin ön seçimlerde oynamayacağına dair güvence istiyorlar. McCarthy’nin Salı gününe kadar yapacak çok işi var, çünkü House Ford’u yalnızca dört oyla kaybedebilir.

California Cumhuriyetçi Partisi Pazar günü yaptığı bir telefon görüşmesinde üyelerine, haftalarca süren müzakerelerin ardından, “boşaltma önergesi” olarak bilinen, herhangi bir zamanda konuşmacıyı görevden almak için bir oylamayı tetiklemek için beş kişilik daha düşük bir baraj üzerinde anlaştıklarını söyledi. sandalye ve bunu bir “uzlaşma” olarak nitelendirdi. CNN ilk bildirdi Geçen hafta bu eşikten yanaydı.

Kaynaklar, tahliye hareketinin McCarthy’nin başının üzerinde sürekli bir piyon olarak kullanılacağından korkan bazı ılımlıların geri adım attığını ve görüşme sırasında hayal kırıklıklarını dile getirdiğini söyledi.

Güney Dakota Temsilcisi Dusty Johnson, McCarthy’nin kabul ettiği alt sınırdan memnun olmadığını söyledi, ancak bunu yutacağını belirtmesine rağmen, ancak yalnızca McCarthy’nin başkanlığı kazanmasına yardımcı olursa. Diğer üyeler, McCarthy’yi eleştirenlerin onun başkanlık teklifini engellemesi halinde, paketin müzakere edilen şartlarının masadan kalkacağını açıkça belirtti.

Florida Temsilcisi Mario Diaz-Ballard, imtiyazın kendisine McCarthy’yi boşaltma önergesinde 218 oy alacağı konusunda ısrar etti. Ancak McCarthy daha önce insanları doğru yönde “yavaş” hareket etmeye çağırmış olmasına rağmen, doğrudan yanıt vermedi.

Ancak, görüşmenin ilerleyen saatlerinde Florida Temsilcisi. McCarthy için “en zor” beş oyundan biri olan Matt Gaetz, tüm tekliflere rağmen McCarthy’yi desteklemeyeceğini söyledi.

Florida Temsilcisi Carlos Gimenez, Diaz-Balard’ın sorusunu tekrarlayarak McCarthy’den yanıt vermesini istedi. Kaynaklara göre McCarthy’nin yanıtı, anlaşmayı bitirmek için iki günleri olduğu ve kapatmak zorunda oldukları oldu.

New York’tan milletvekili seçilen Mike Lawler Gets’e, tek bir milletvekilinin D-Calif’ten Konuşmacı Nancy Pelosi’den önce eşiği boşaltmak için bir önerge sunmayı kabul etmesi durumunda McCarthy’yi destekleyip desteklemeyeceğini sordu. Tüzük. McCarthy bu fikri dikkate almayı reddetti, ancak Gates, kendisine teklif şimdi sunulursa bunu değerlendireceğini söyledi.

McCarthy, sözleşmenin geri kalanının eşiği bir kişiye düşürmeyi destekleyemeyeceğini savunarak Getz’in tanımlamasına katılmadığını söyledi. Kaliforniyalı Cumhuriyetçi, “Bu benimle ilgili değil,” dedi. Ancak McCarthy, Getz’in henüz taahhüt etmediği sınıra bir kişi gelirse “evet” demesini istedi ve bu gerçek bir teklifse değerlendireceğini söyledi.

Pazar günü geç saatlerde yayınlanan paket, beş Cumhuriyetçiye görevdeki bir konuşmacıyı görevden alma konusunda oylama çağrısı yapma yetkisi verilmesini; Bir devlet memurunun maaşını sıfırlama yetkisinin geri verilmesi; milletvekillerine bir yasa tasarısını Meclis’e gelmeden önce okumaları için 72 saat vermek; ve Adalet Bakanlığı ve FBI’ın “silahlaştırılmasını” soruşturmak için yeni bir seçici taahhüt oluşturmak.

Kurallar dizisi, milletvekillerinin liderliği devre dışı bırakmasına ve 218 milletvekilinin desteğini alması halinde bir yasa tasarısını geçirmeye zorlamasına izin veren ibra dilekçeleri sürecini değiştirmiyor.

Diğer dikkate değer hususlar: Kurallar paketi, uzaktan duruşmaları ve işaretlemeleri yasaklıyor, çalışanların sendikalaşma çabalarını ortadan kaldırıyor ve Meclis Etik Komitesinin halktan etik şikayetlerini almasına izin veriyor.

Paket nihai olarak faturalandırılırken, GOP kaynakları, geçilene kadar hiçbir şeyin nihai olmadığı konusunda uyardı.

Meclis bir konuşmacı seçip üyeler için yemin ettikten sonra, milletvekilleri odanın nasıl çalıştığını yöneten bir dizi kuralı oylar.

Bu hikaye ek güncellemelerle güncellendi.

READ  ABD Başkanı Donald Trump'ın şirketine vergi kaçakçılığı davasında 15 yıl hapis cezası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.