Marjorie Taylor Greene, siyah kravatlı GOP galasına, saldırıyı organize etmiş olsaydı Capitol isyancılarının silahlı olacağını söyledi.

Aşırı sağcı nüfuz sahipleri, beyaz milliyetçiler, neo-faşist aktivistler ve radikal Avrupalı ​​şahsiyetler, New York City’de düzenlenen ve Georgia Kongre Üyesi Marjorie Taylor Green’in “yapacağını” öne sürdüğü, Cumhuriyetçi Kongre üyeleri ve Donald Trump’ın müttefiklerine katıldı. Capitol isyancıları. eğer saldırıyı o organize ettiyse” silahlıydı.

Muhabirlerinin toplantıya katıldığı Southern Poverty Law Center’a göre, New York Genç Cumhuriyetçiler Kulübü’nün başkanı grubun 10 Aralık’ta Manhattan’daki yıllık galasında siyasi sola “topyekün savaş” ilan etti.

Grubun başkanı Gavin Vaux, Yukarı Doğu Yakası’ndaki bir kalabalığa “Rubicon’u geçmek istiyoruz” dedi. SPLC’ye göre Nefret İzleme. “Topyekun bir savaş istiyoruz. Her alanda, medyada, mahkeme salonunda, sandıkta ve sokaklarda savaşmaya hazır olmalıyız.”

Katılanlar arasında Steve Bannon, Rudy Giuliani ve Donald Trump Jr., beyaz milliyetçi web sitesi VDARE üyeleri, “Pizzagate” komplo teorisyeni Jack Bozobeik ve sağcı propaganda operasyonu Project Veritas ile bağlantılı diğerleri vardı. Nefret İzleme Ve New York Postası.

Yakın zamanda Temsilciler Meclisi’nde ikinci dönem için yeniden seçilen Bayan Green kapanış konuşmasında, asılsız komplo teorileriyle körüklenen saldırılardan önceki günlerde ABD Kongre Binası’nda turlara liderlik ettiği yönündeki suçlamalarla alay etti. ve 2020 başkanlık seçimlerine hile karıştırıldığına dair düzmece iddialar.

“Sonra bildiğiniz gibi, Steve Bannon’u bir araya getirdim ve her şeyi ben yönettim” dedi. Video görüntüleri ve olaydan raporlama.

“Size bir şey söyleyeceğim: Steve Bannon ve ben organize etmiş olsaydık, kazanırdık” dedi. “Bahsetmiyorum bile, bir silah olurdu.”

Almanya için Alternatif ve Avusturya Özgürlük Partisi gibi gruplardan aşırı sağ Avrupalı ​​parti üyelerinden oluşan dinleyicilerle, etkinlikteki konuşmacıların anti-demokratik ve otoriter ideolojiyi övdüğü bildirildi.

READ  Şanghay Kilidi: Sakinler tahliye talep ediyor, bazıları anlıyor

Steve Bannon, 10 Aralık’ta New York Genç Cumhuriyet Kulübü Galasından ayrıldı.

(Reuters)

Sosyal medyada paylaşılan etkinlik fotoğrafları, Bannon’un VDARE’den beyaz üstünlükçü Peter Primelow ile fotoğraf çektirmek için poz verdiğini gösteriyor.

Donald Trump Jr., 10 Aralık’ta New York Genç Cumhuriyet Kulübü Galasından ayrıldı.

(Reuters)

Georgia’dan Mike Collins, Florida’dan Corey Mills ve New York’tan George Santos, etkinlikte yeni seçilen Kongre üyeleri arasında yer alıyor. Nefret İzleme Ve Postalamak.

Kapanış konuşmasında Trump Jr., Hunter Biden ve LGBT+ kişiler de dahil olmak üzere tanıdık sağcı hedeflere güvendi; Bayan Greene bir noktada LGBT+ eğitimiyle ilgili sahte bir Project Veritas videosundan söz etti ve bu videonun öğretmenlerin “dildos, popo tıkaçları ve halkalardan geçtiğini” gösterdiğini söyledi.

Ayrıca kongredeki Cumhuriyetçilerin siyasi muhaliflerini tutuklayıp yargılayamamalarından yakınıyordu.

“İnsanları tutuklayamayız, insanları yargılayamayız, insanları hapse atamayız” dedi. “Bu, Adalet Bakanlığı ve FBI’ın görevi ve rolü, onlar yozlaşmışlar, Demokratların gündemine hizmet ediyorlar ve bize zerre kadar yardım etmeyecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.