Gündem

Manisa’da 120 bin meyve kasası dağıtılıyor

Manisa tarımına nefes aldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 destekleri kapsamında yüzde 100 hibe ile 12 bin üreticinin faydalanacağı önemli bir projeyi daha hayata geçirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci ilçesinde meyve üreticilerine yönelik sandık desteği projesini başlattı.

‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Desteği’ projesi doğrultusunda Demirci’deki üreticilere 16 bin meyve kasası dağıtıldı.

Projenin açılış programında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde 38 farklı kalemde 150 milyon liraya yakın bir bütçeyle üreticilerin hizmetinde olduklarını söyledi.

Tarımın önemine vurgu yapan Öztozlu, son 3 yılda yerel yönetimlerin bu alandaki desteklerinin hız kazandığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl kırsal kalkınma için 70 milyon liralık bir bütçe ayırmıştık. Bu yıl Belediye Başkanımız Cengiz Ergün toplam 122 milyon liralık bir destek paketi açıkladı. Daha sonra ilave projelerle birlikte KDV dahil 150 milyon liraya yaklaşan bir bütçe oldu. Kırsal kesime yönelik 38 farklı kalemde destek veriyoruz. Meyve üreticilerine 100 bin kasa destek projesi olarak yola çıkmıştık, sizlerden gelen talepleri Cumhurbaşkanımıza ilettik, o da “Ne gerekiyorsa yapın” diyerek ilave 20 bin kasa daha dağıtılması talimatını verdi. 120 bin kasa dağıtacağız. Bunun 16 binini Demirci’deki değerli üreticilerimize vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başa dön tuşu