Manhattan’da Taksi Kaldırımdan Atladı, 3 kişi ağır yaralandı

Pazartesi öğleden sonra Manhattan’ın Fladiran semtinde bir taksi kaldırıma atladığında üç kişinin durumu kritikti. Yetkililer, sürücünün bisikletçi olduğunu ve aracının çok sayıda yayaya çarptığını söyledi.

Gece 1 sularında taksi, barlar, restoranlar ve otellerle dolu bir bölge olan 29th Street ve Broadway yakınlarındaki bir binayla çarpıştı. Polis, şu anda bir kaza olduğu tahmin edilen kazanın nedenini araştırıyor.

Polis, sürücünün aracı bir bisikletçiyle çarpışıp kaldırıma girdiğinde Broadway’de sola döndüğünü söyledi. Araç hızlı gitti ve iki kadını duvara itti.

Çarpışmaya tanık olan yayalar arasında 40 yaşındaki Mamdu Barry de vardı. Bisikletçinin bilincinin kapalı olduğunu ancak kolunun doğal olmayan bir şekilde büküldüğünü söyledi.

Bay, ezilmiş bir kurbanı kurtarmak için arabayı hareket ettirdi. Barry bir düzineden fazla seyirciyle katıldı. Yayalar çığlık atarken, yaraların boyutunu görmek istemeyen Mr. Barry arkasına baktı. Korkunçtu, dedi.

Bir basın toplantısında, Polis Şefi Yardımcısı John Cell, “Olağanüstü bir sahne oldu: yaklaşık 15 ila 20 New Yorklu, arabayı bu kadınların elinden almaya çalıştı” dedi.

Yakındaki bir parfüm dükkanının sahibi Mohammad Khan, dükkanından sesler duyduğunu ve kaza mahalline koştuğunu ve yaralıları bulmak için geldiğini söyledi. Ambulansların gelmesini bekleyenler onlara su vererek teselli etti” dedi.

Bir sözcü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, polisin kazanın sürücü için “tıbbi bir olaydan” kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırdığını söyledi.

Yetkililere göre taksi şoförü de dahil olmak üzere en az altı kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Üçü de hayati tehlike arz edecek şekilde yaralandı.

Araba, meyve suyu dükkanı ve tatlı dükkanının yakınında saat 3’te hala sergileniyordu. Yeşil bisiklet yolunda bir bisikletin yanında sürücü kapısı açıktı.

Kaza, şehir genelinde ve ülke genelinde salgın hastalıklar sırasında trafik ölümlerinde şaşırtıcı bir artışın ortasında gerçekleşti.

READ  2022 Britanya Açık lider tablosu: Canlı yayın, Tiger Woods skoru, bugünün St Andrews'deki 1. Turdaki golf skorları

New York’ta, Kazada 59 kişi hayatını kaybetti Bu yılın ilk üç ayında Bisiklet ve Yaya Danışma Kurulu, trafik alternatiflerine ilişkin verileri inceledi. Bu, Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun 2024 yılına kadar trafik ölümlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan Hedef Sıfır trafik güvenliği planını açıklamasından bu yana yılın en kötü başlangıcı.

Şehirde araba sahipliği de salgınlar sırasında giderek daha fazla insan toplu taşımadan kaçındıkça arttı. Büyükşehir Ulaşım Otoritesinden alınan verilere göre, Haziran ayının son hafta sonu itibariyle, karşılaştırılabilir hafta sonu prebondemik metroda yüzde 60 idi.

Belediye Başkanı Eric Adams geçtiğimiz günlerde açıkladı 904 milyon dolarlık yatırım Önümüzdeki beş yıl içinde para, daha güvenli caddeler, daha güvenli bisiklet yolları ve yalnızca yayalara açık alanlar gibi tesislere yardımcı olacak. Ayrıca polis memurlarının trafik yasalarının uygulanmasını artıracağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.