Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James, Las Vegas’ta bir NBA takımına sahip olmak istediğini söyledi.

Lebron JamesForbes, oynamayı bitirdikten sonra NBA takımına sahip olmayı planladığını yıllardır açıklayan Forbes tarafından yakın zamanda 1 milyar dolar olarak servetini belirledi.

Şimdi bu manzara için bir yerimiz var.

James, Cuma günü “The Shop” adlı talk show’un son bölümünde yayınlanan bir klipte “Vegas’ta bir takım istiyorum” dedi. “Vegas’ta bir takım istiyorum.”

Halihazırda Liverpool FC ve Boston Red Sox’un bir kısmına sahip olan James, geçen sezon “hedefinin NBA sahibi olmak” olduğunu ve “yakında geleceğini” söyledi.

37 yaşındaki James, Los Angeles Lakers eğitim kampının başladığı sonbaharda 20. NBA sezonuna girecek. Bir takım satın almadan önce oynamayı bitirmiş olmalı ve müzayedeye yardımcı olacak bir hak grubu bulması gerekiyor – piyasaya çıkan en son NBA takımı olan Minnesota Timberwolves, 1,5 milyar dolar kazandı. 2021.

James’in Las Vegas’a genişlemesi için lige ihtiyacı olacak. NBA Komiseri Adam Silver, geçtiğimiz hafta düzenlediği yıllık NBA Finalleri basın toplantısında, ligin 30 takımının ötesine geçme planları olmadığını söyledi.

Silver, “Şu anda bunu tartışmıyoruz” dedi. “Daha önce de söylediğim gibi, bir noktada bu lig değişmeden genişleyecek, ancak bu sefer bunu tartışmıyoruz.”

Ancak, potansiyel genişleme yerleri olarak Seattle ve Las Vegas hakkında soru sorulduğunda, Silver her iki yeri de kabul etti.

Silver, “Bunlar harika pazarlar” dedi. “Seattle’daydık. Üzgünüm, artık orada değiliz. Seattle’da bir WNBA takımı var. Yepyeni binada neredeyse harika.

READ  Ukrayna birlikleri 'neredeyse solda' Rus füzeleri Siverodonetsk'te kuzey ve batıyı vurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.