Kyrie Irving Pazar günü Nets’e katılabilir

All-Star guardı askıya alındı Kyrie Irving Kaynakların ESPN’ye verdiği demeçte, oyuna geri dönmek için gereken süreç tamamlanmak üzere ve Barclays Center’da Memphis Grizzlies’e karşı Pazar günkü maç için Brooklyn Nets’e yeniden katılabilir.

Kaynaklar, Irving’in Perşembe gecesi Portland’da üst üste sekizinci maçını kaçıracağını, ancak yaklaşık iki hafta sonra cezasının sonuna yaklaştığını söyledi.

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği’nin yönetici direktörü Tamika Tremaglio Çarşamba gecesi ESPN’ye verdiği demeçte, “Kyrie diyalog ve eğitim yolculuğuna devam ediyor.” “Sesinin ve eylemlerinin, özellikle Yahudi toplumu üzerindeki etkisinin tüm ağırlığıyla mücadele ediyor. Kyrie, her türlü Yahudi düşmanlığını reddediyor ve kendini geliştirmeye ve anlayış seviyesini yükseltmeye kararlı. Bu yolculuğa devam etmeyi planlıyor. Gelecekteki sözlerinin ve eylemlerinin hak ve ilme uymasını sağla.” yapmak zorundadır.”

Kaynaklar, Tremaglio ve sendikanın, cezayı sona erdirmek için kendi çözümlerini hazırlamasına yardımcı olmak için Irving, Nets ve NBA ile yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. Titiz bir önkoşullar listesi olarak başlamış olabilecek süreçte, Irving bizzat sürecin sahipliğini üstlendi ve Nets ve lig, kaynakların söylediğine inanıyor.

Irving, başlangıçta özür dilemediği ve anti-Semitik materyallerle dolu bir filme yönelik bir sosyal medya bağlantısını kınadığı için en az beş maçlık bir uzaklaştırma cezası çekiyor.

Irving’in, askıya alınmasının duyurulduğu 4 Kasım’dan saatler sonra Instagram hesabında yayınlanan özrü, iki basın toplantısının ve Nets tarafından özür veya kınama içermeyen bir basın açıklamasının hemen ardından geldi.

Irving, Nets’in sahibi Joe Tsai ve komisyon üyesi Adam Silver ile ayrı ayrı görüştü ve her ikisi de Irving’in Yahudi karşıtı olduğuna inanmadıklarını açıkça belirttiler.

Askıya alındığı sırada Nets, “Açık bir fırsat verildiğinde anti-Semitizmi inkar etmemek derinden rahatsız edicidir, organizasyonumuzun değerlerine aykırıdır ve takıma zararlı davranışlar teşkil eder” şeklinde bir açıklama yaptı.

READ  Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500'ün üst üste üçüncü kayıp gününün ardından düştü

Cuma günü NBPA üyelerine gönderilen bir notta sendika, NBA oyuncularına “Kyrie’nin ve gelecekteki tüm oyuncuların haklarının her fırsatta korunduğunu” söyledi.[s] Tüm meseleleri mümkün olan en kısa sürede tüm tarafları memnun edecek şekilde çözeceğiz.

NBPA, son toplantıları “anlayışı derinleştirme ve tüm taraflar arasında açık iletişim kurma çabası” olarak nitelendirdi.

Nets, salı gecesi Sacramento Kings’e 153-121’lik bir mağlubiyet dahil olmak üzere, askıya alma sırasında Irving’siz 4-3. Brooklyn genel klasmanda 6-9, Doğu Konferansı sıralamasında birinci olan Boston’ın 5,5 maç gerisinde.

30 yaşındaki Irving, bu sezon Nets formasıyla 26.9 sayı, 5.1 ribaund ve 5.1 asist ortalamaları yakalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.