Komite, 6 Ocak’ta Trump’a karşı suç duyurusunda bulunabilir

Komite Başkan Yardımcısı Temsilci Liz Cheney (R-WY), eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetimi sırasında Beyaz Saray’ın eski genelkurmay başkanı yardımcısı Mark Meadows olan Cassidy Hutchinson’ın ifadesini duydu. ABD Meclis Seçim Komitesi, Washington’daki Capitol Tepesi’ndeki ABD Başkentine 6 Ocak Saldırısını Soruşturmak İçin 28 Haziran 2022.

Kevin Lamarck | Reuters

Rep. Liz Cheney, 6 Ocak’ta ABD Capitol’e yapılan saldırıyı soruşturan komisyonun, Adalet Bakanlığı’na eski Başkan Donald Trump’a karşı cezai bir tavsiyede bulunmasının hâlâ mümkün olduğunu söyledi.

Wyoming Cumhuriyetçisi ABC News’in “Bu Hafta” Pazar günü yayınlanan bir röportajında, “Bu bir grup olarak alacağımız bir karar” dedi.

ekip üyeleri var kopuk görünüyordu isteyip istemediği Olası bir referans Bazılarının 2021 saldırısının arkasında olduğuna inandığı Trump aleyhindeki dava. Panele başkanlık eden temsilci, Adalet Bakanlığı soruşturmayı inceler ve daha fazla incelemeye karar verirse cezai tavsiyede bulunmanın “bizim işimiz olmadığını” söyledi. Penny Thompson, D-MS, geçen ay söyledi.

Cheney de dahil olmak üzere paneldeki diğerleri, panelin bakanlığa cezai tavsiyelerde bulunup bulunmama konusunda henüz oylama yapmadığını söyleyerek hızla geri çekildi.

ABC News’e konuşan Cheney, “Daha fazla suça ve kabahate karıştığına şüphe yok” dedi. “Bence bu, ulus tarihindeki herhangi bir başkanın görev yeminine yönelik en korkunç ihaneti olduğuna şüphe yok. Bu, ulus tarihindeki herhangi bir başkanın en tehlikeli davranışıdır.”

Trump, herhangi bir yanlış yapmadığını defalarca reddetti.

Cumhuriyetçiler hazırlandığı söyleniyor Zarar verici ifşaatlar 6 Ocak’taki duruşmalardan ortaya çıkmaya devam ediyor ve Trump’ın bu yazın başlarında 2024 yeniden seçim teklifini açıklamasına yol açıyor. Ancak bu olursa, GOP çalışmaya devam edemez, dedi Cheney.

ABC News’e konuşan Cheney, “Partinin adayı olabileceğini düşünmüyorum ve partinin bunu sürdüreceğini düşünmüyorum” dedi. “Partiye inanıyorum, partinin ne olabileceğine ve partinin neyi temsil edebileceğine inanıyorum. Bundan vazgeçmeye hazır değilim.”

READ  Petrol fiyatları, arz endişelerinin geri gelmesiyle Salı gününden bu yana düşüyor

Cumhuriyet Fırkası’nın ilke ve ideallerine inananların, partiyi ne olursa olsun reddetmeye, zehri ve zehri reddetmeye çalışma sorumluluğu vardır” dedi.

CNBC geçen hafta rapor edildi Trump kampanyasına destek, GOP’un en büyük bağışçılarından bazılarından azalıyor. Üst düzey bağış toplayıcılarla yapılan görüşmelere göre, Cumhuriyetçi bağış toplayıcılar ve danışmanları, komite soruşturmasının ilk bulgularını yayınlamaya başladığından beri özel olarak buluşuyor.

Eski cumhurbaşkanını destekleme konusundaki ilgi eksikliği, diğer Cumhuriyetçi adaylar için bağış toplama çabalarını artırabilir.

Cheney, kendi başkanlık teklifini başlatma olasılığını kabul etti, ancak ABC News’e “buna henüz karar vermediğini” söyledi. Bir teklif başlatırsa Cheney, şimdiden şekillenmekte olan bir 2024 GOP alanına katılacak.

Florida Valisi Ron DeSantis, eski Başkan Yardımcısı Mike Pence, Sen. Tim Scott ve Sen. Tom Cotton da dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi 2024’te aday olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.