Ekonomi

Kocaeli’den çiftçilere tohum desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sonbahar döneminde çiftçilere yüzde 50 hibe desteği sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sonbahar döneminde çiftçilere yüzde 50 hibe desteği sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği “2023 Sonbahar Yem Bitkisi Tohum Desteği Projesi” kapsamında çiftçilere tohum desteği sağlayacak.

Yüzde 50 hibe desteği doğrultusunda üreticilerden talepler alınmaya başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeleri için teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal üretimi kesintisiz sürdürmek için desteklerle üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

4 BİN ÇİFTÇİNİN MÜRACAAT ETMESİ BEKLENİYOR

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen yem bitkisi tohumu destekleme projesi kapsamında yaklaşık 4 bin çiftçiye arpa, süt otu, tritikale, yem bezelyesi ve yonca tohumlarından oluşan tohum desteği verilecek. Destek kapsamında üreticilerden talepler alınmaya başlandı. Tohum desteğinden faydalanmak isteyen üreticiler, güncel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi ile belirlenen yerlere talepte bulunabilecek.

TALEPLER ALINMAYA BAŞLANDI

Destekten yararlanmak isteyen İzmit, Kartepe, Başiskele, Gölcük, Derince ve Körfez ilçelerindeki çiftçiler bugünden itibaren Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne (Valilik yanı, Real AVM otoparkı), Kandıra’daki çiftçiler ise Kandıra Belediyesi yeni hizmet binasındaki Büyükşehir Hizmet Birimine evraklarıyla birlikte 1 Eylül Cuma günü mesai saati bitimine kadar başvurabilecek. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki çiftçiler 28-29 Ağustos tarihleri arasında Gebze Ziraat Odası’na, Karamürsel ilçesindeki üreticiler ise 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Karamürsel Belediyesi Hizmet Binası’na gelebilecek.

Başa dön tuşu