Kevin de Leon, Ekim ayından bu yana ilk LA konsey toplantısında göründüğünde kafa karışıklığı patlak verdi.

Los Angeles Kent Konseyi, Cuma günkü toplantıda perişan haldeki Meclis Üyesi Kevin De Leon’un ortaya çıkmasının ardından tatile girdi. (Myung J. Chun/Los Angeles Times)

Konsey üyesi Kevin De Leon, Cuma sabahı Los Angeles Belediye Meclisi toplantısında göründü ve Ekim ortasında ırkçı sızan ses kasetini bıraktığından beri ilk kez halkın önüne çıktı.

Toplantının yaklaşık 45. dakikasında, saat 11:00’den hemen önce, meclis salonuna girdi ve yakınlardaki bir personelin yanındaki yerine oturdu.

Çoğu İspanyolca konuşan düzinelerce insan de León’a desteklerini göstermek için mitinge geldi. Bazıları, de Leon gibi sansürlenen meclis üyelerine yeni cezalar verme planlarına karşı ifade verdi.

Konsey Başkanı Paul Gregorian, De León’a yaklaştı ve onunla konuştu ve ardından De León’un bazı meslektaşları odadan çıkmaya başladı. Protestocular buna karşı seslerini yükseltirken tatil tatil edildi.

Yaklaşık bir düzine protestocunun De Leon’un gitmesi için bağırması ve konsey destekçilerinin “Kevin, Kevin, Kevin” sloganları atmasıyla oda hızla kaosa dönüştü.

Görgü tanıklarından biri, “Siyahlık karşıtlığının olmasına izin veriyorsun,” diye bağırdı. “L.A.’nin yok edilmesinde suç ortağısınız,” diye bağırdı bir başkası.

Kalabalığın birbirine bağırması üzerine polis, aralarında kavga çıkacağı korkusuyla iki kişiyi odadan çıkardı.

Los Angeles Polis Departmanı’nın belediye meclisine atanan memuru Marco Duarte, “Her ikisi de olayın fizikselleşeceğine dair yorumlarda bulundu veya el kol hareketleri yaptı, biz de o noktada müdahale ettik” dedi.

De Leon, meclis salonlarında son kez kamuoyu önüne çıktı. 11 Ekim’deKonsey ilk toplantısını The Times’ın konsey üyeleri Gil Cedillo, Nouri Martinez ve De Leon ile Los Angeles Eyalet Federasyonu’ndan o zamanki Başkan Ron Herrera arasındaki 2021’deki özel bir görüşmenin ses sızdırdığını bildirmesinin ardından yaptı.

De León ve Cedillo, Ekim ayındaki konsey toplantısına sandalyelerinde başladılar, ancak hemen kalabalıktan öfkeli tezahüratlar aldı ve sonunda odadan ayrıldı. Cedillo o zamandan beri konsey toplantılarına geri dönmedi.

READ  Migos rapçisi Takeoff'un katil olduğu iddia edilen kişi, vurduğu için Houston'da tutuklandı

LAPD memurları Cuma günü Los Angeles Belediye Meclisi toplantısında nöbet tutuyor.

LAPD memurları Cuma günü Los Angeles Belediye Meclisi toplantısında nöbet tutuyor. (Myung J. Chun/Los Angeles Times)

De León, kasetin ardından özür diledi, ancak istifa etmeyi düşünmediğini ve seçmenlerini temsil edilmeden bırakmak istemediğini söyledi. Meclis salonlarına son çıkışından bu yana geçen haftalarda, yemek gezilerine ve diğer sosyal etkinliklere katılarak sessizce yeniden kamu alanına girmeye başladı.

Neredeyse tüm Demokrat düzen, sızan sesin ardından Cedillo ve de León’un istifasını istedi. Gizlice kaydedilen konuşmaya katılan diğer iki kişi, eski konsey başkanı Martinez ve Herrera, sızıntıdan kısa süre sonra görevlerinden istifa etti.

Protestocular, hem Cedillo hem de León istifa edene kadar toplantıları kesintiye uğratma sözü vererek son aylarda konsey toplantılarına katılmaya devam ettiler. Ayrıca birkaç gün De Leon’un evinde kamp kurdular.

Cedillo, haziran seçimlerinde yeni gelen meclis üyesi Eunice Hernandez tarafından görevden alındı ​​ve Cuma günü, görev süresi sona ermeden önceki son meclis toplantısı olacak. Ancak de León’un görevde kalmasına hâlâ iki yılı var.

Bu hikaye ilk ortaya çıktı Los Angeles zamanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.