Kenny DeLand Jr.: Babası, kayıp üniversite öğrencisinin hayatta olduğunu söylüyor.


Paris
CNN

Amerikalı öğrenci Kenny DeLand Jr.’ın iki hafta önce kayıp olduğu bildirildi. Grenoble, Fransayaşıyor, babası Ken DeLand Sr. Cuma günü CNN’e söyledi.

Fransız avukat Eric Vaillant CNN’e verdiği demeçte, DeLand Jr.’ın İspanya’da kalacağını belirterek, gencin Cuma günü ailesiyle görüştüğünü sözlerine ekledi.

DeLand Jr.’ın babası, aniden kesildiğinde CNN ile bir görüşmenin ortasındaydı. Daha sonra CNN’e “iyi haber” mesajı attı ve oğluyla az önce konuştuğunu söyledi.

CNN’e “O yaşıyor – söyleyebileceğim tek şey bu” dedi.

Tellant Sr., oğlunun söylediklerini detaylandırmadı ve oğlunun son iki haftadır nerede olduğunu açıklamadı.

Ailesi, New York, Rochester’daki St. John Fisher Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olan DeLand Jr.’ın Grenoble Alpes Üniversitesi’ne gittiğini söyledi. Ailesi son günlerde 27 Kasım’dan beri ondan haber alamadıklarını söyledi.

Öğrenci arkadaşları, 29 Kasım’da onun kayıp olduğunu bildirdi ve Weiland’ın işe başlamasına neden oldu. AraştırmaBir Grenoble avukatı söylemişti.

DeLand’i ağırlayan kadın Fransa, gönüllü olarak ayrılmış olabileceğini düşündü, bulunmadan önce CNN’e söyledi – Weiland’ın yankıladığı bir teori. bu hafta sunuldu.

Ancak babası geçtiğimiz günlerde Çarşamba günü yaptığı açıklamada, çocuğun ailesinin durumun böyle olduğuna inanmadığını söyledi. Söylediklerini kınadı Yetkililerin yanıtı yeterince acil değildi.

Interpol Perşembe günü yayınladı Sarı Bildirim DeLand için 27 Kasım’da kayıp olduğunu bildirdi. Interpol’e göre, bu tür uyarılar, genellikle reşit olmayan kayıp kişilerin bulunmasına yardımcı olmak veya kimliğini belirleyemeyen kişilerin kimliğini tespit etmek için veriliyor.

Babası, bulunmadan önce DeLand’ın Cumartesi günü ABD’ye dönmesinin planlandığını söyledi ve öğrencinin yürüyüşe çıkmak istese de her zaman iletişimde kalacağını sözlerine ekledi.

DeLand Sr. Çarşamba günü CNN’den Anderson Cooper’a “Yazışma olmadan, iletişim olmadan, oğlumun karakterine aykırı” dedi. “Her ebeveynin hissedebileceği tüm endişeleri yaratıyor.”

READ  Çalışma, Dünya'nın iç çekirdeğinin dönmeyi durdurabileceğini ve baş aşağı dönebileceğini öne sürüyor.

“Zaman geçtikçe, seni daha endişeli yapıyor.”

Weiland Pazartesi günü DeLand Jr.’ın kayboluşunu araştırdığını açıkladığında, öğrencinin “Grenoble’dan gönüllü olarak ayrıldığını” söyledi.

Wieland Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Genç adamın birkaç kişiye Fransa’ya yeni geldiğini ve arkadaş edinmekte güçlük çektiğini söylediği bildirildi.”

Öğrenci 3 Aralık’ta Grenoble, Vaillant’ın yaklaşık 90 mil güneybatısındaki Montelimar kasabasındaki bir dükkanda bulundu. söz konusu.

Weiland, Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmeden önce, Grenoble’ın yaklaşık 300 km güneyindeki Akdeniz şehri Marsilya’yı ziyaret etmek istediğini belirtti.

Kadın, DeLand’ın ev sahibi annesinin ağırladığı tüm öğrenciler arasında uyum sağlamakta en çok zorlananın kendisi olduğunu söyledi. CNN’de bu hafta Mahremiyetiyle ilgili endişelerden dolayı anonimlik koşuluyla.

Ev sahibi anne, DeLand’den haber alamayınca, nerede olduğunu bulmaya çalışan mesajlarla onu boğdu, ancak yanıt vermedi, dedi. 3 Aralık’ta görüldüğünü bilmenin güven verici olduğunu, çünkü onun ayrılıp gönüllü olarak iletişimi kesmiş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.