Gündem

Kayseri Melikgazi zabıtasından pazar denetimi

Melikgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamadan güven içerisinde alışveriş yapabilmeleri için ilçe genelindeki pazaryerlerinde denetimlerini sürdürüyor.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde alışveriş yapabilmelerini ön planda tutan Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Doç Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi’mizin huzuru, güvenliği ve sağlığı için gece gündüz demeden çalışmalarını titizlikle sürdüren zabıta ekiplerimiz rutin denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Pazar yerlerindeki tezgahları tek tek kontrol eden ekipler, etiketi olmayan ve kurallara uymayan esnafı uyardı.

Ekipler tezgahları tek tek gezerek fiyat etiketi kontrolü, etiketlerin düzgün yerleştirilmesi ve rakamların okunabilirliği ile terazi denetimi gibi konuları kontrol etti. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ve huzurla alışveriş yapmaları ve herhangi bir sorun yaşamamaları hedeflerimizden biri. Pazaryerlerimizin mekânsal kalitesini ve niteliğini artırmak istiyoruz. Olası sorunların önüne geçmek için ekiplerimiz pazar yerlerinde denetimlerini sürdürecek. Vatandaşlarımızın haklarını korumaya ve güven içinde yaşamalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Pazarın genel tertip ve düzenini de denetleyen ekipler, uyarıları dikkate almayan pazarcılara gerekli cezai işlemin uygulanacağını da belirtti.

Başa dön tuşu