Gündem

Kayseri Kocasinan’da yaz kursları başlıyor

Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kocasinan Akademi tarafından düzenlenen spor, kültür ve sanat alanındaki yaz kursları başlıyor.

Kayseri’nin Kocasinan Akademi çatısı altında verilecek yaz kurslarıyla öğrencilerin keyifli, eğlenceli ve fiziksel gelişimleri açısından verimli bir dönem geçirmeleri hedefleniyor.

Kocasinan’ın geleceğinin eğitimle şekilleneceği bilinciyle yaz kurslarına ağırlık verildiğini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Kocasinan bırakmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sosyalleşmesine, bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlıyoruz. Bu yaz döneminde açacağımız kurslar sayesinde gençlerimiz hem öğrenecek hem sosyalleşecek hem de tatil boyunca keyifli vakit geçirecekler. Özellikle çocuklarımız için farklı branşlarda yaz kursları açmaya özen gösteriyoruz. Bunlardan biri olan Yapay Zeka Kursu ve Robotik Kurslarımıza bekliyoruz. Kocasinan Akademi, Çocuk Kulübü ve mahallelerdeki tesislerimiz, gençlerimizin yazın boş vakitlerini değerlendirmeleri açısından iyi bir fırsattır.”

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi ile eğitim, sosyal, kültür, sanat ve spor gibi hayatın her alanında ilçe sakinlerine daha iyi ve kaliteli hizmet sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan Kocasinan Akademi, Çocuk Kulübü ve semt konaklarında 8-15 yaş arası çocuklara yönelik basketbol, voleybol, gitar, bağlama, keman, futbol, boks, tekvando, okçuluk, müzik, tiyatro ve resim gibi kurslar verilecek. Yetişkinler için de ahşap boyama, iğne oyası, kadın elbise dikimi, ev tekstili, amigurumi bebek yapımı ve kadın elbise dikimi, plates ve zumba kursları yer alacak. Çocuk Kulübü tesisine kayıt için 19 Haziran’a kadar (www.kocasinan.bel.tr) adresinden detaylı bilgi için (mesai saatleri içerisinde) 0(352) 740 00 00 / 1109 / 1115 numaralı telefonları aramanın yeterli olacağı belirtildi. Kocasinan Akademi tesislerinde ve mahallelerinde açılacak yaz spor kursları 19 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve yeni eğitim öğretim yılının açılışına kadar devam edecek. Kurslar hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler, Çözüm Merkezi’nin 0 (352) 222 70 00 numaralı telefonundan gerekli bilgilere kolayca ulaşabilecek.

Başa dön tuşu