Gündem

Kayseri Büyükşehir’den öğrencilere ulaşım yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine okullarına günlük ulaşımlarını sağlamak için aylık 150 binişlik ‘Ulaşım Kart’ vereceklerini açıkladı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana hayata geçirdiği hizmetlerle yediden yetmişe tüm Kayserililerin gönlüne dokunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerden ve öğrencilerden takdir toplayan hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

GEÇEN DÖNEM 3 BİN 234 ÖĞRENCİYE ULAŞIM DESTEĞİ SAĞLANDI

Başkan Büyükkılıç konuya ilişkin açıklamasında, gönül belediyeciliğinin en güzel örnekleri sayılabilecek projeler kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine ulaşım desteği başlattığını hatırlattı. Büyükkılıç, geçtiğimiz dönem Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde ikamet eden 2 bin 329 ihtiyaç sahibi ailenin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören 3 bin 234 öğrencisine okullarına günlük ulaşımlarını sağlamaları ve sosyal hayata aktif olarak katılmaları amacıyla aylık 150 binişlik ulaşım kartı verildiğini belirtti.

MERKEZ 5 İLÇEDE OKUYAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÖĞRENCİLERİ YARARLANACAK

2022-2023 eğitim öğretim yılında yaklaşık 2 milyon TL tutarında ulaşım yardımı yapıldığını belirten Büyükkılıç, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine aylık 150 binişlik ulaşım kartı yardımı yapılacağını açıkladı.

4 EYLÜL PAZARTESİ BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Geleceğin mimarı olan gençlerin, öğrencilerin ve ailelerinin her zaman destekçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, başvuruların 4 Eylül 2023 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi ‘www.kayseri.bel.tr’ adresindeki online hizmetler bölümünde yer alan öğrenci ulaşım yardımı başvuru formu aracılığıyla yapılacağını söyledi.

Başa dön tuşu