Kaynak, Xander Bogaerts ve Padres’in 11 yıllık, 280 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaştığını söyledi.

Kısa stoper Xander Bogaerts ve anlaşmaya aşina bir kaynak ESPN’den Jeff Bassan’a verdiği demeçte, San Diego Padres ile 11 yıllık, 280 milyon dolarlık bir anlaşma üzerinde.

30 yaşındaki Bogarts, 10 yıllık kariyerinin tamamını Boston Red Sox’ta oynamış, dört kez All-Star ve iki kez Dünya Serisi şampiyonu. En iyi sezonlarından birinden 5.8 bWAR ile çıkıyor ve 2022’de Amerikan Ligi MVP oylamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bogaerts, 2019 sezonundan önce Red Sox ile imzaladığı altı yıllık, 132 milyon dolarlık sözleşme uzatmasını devre dışı bıraktıktan sonra serbest bir oyuncuydu. Güçlü bir serbest oyuncu sınıfına katılıyor Ağaç Döndürücü (Philadelphia Phillies ile imzalandı), carlos correa Ve dansby kuğu.

2022 sezonundan önce Boston, Bogaerts’a sözleşmesine fazladan bir yıl ekleyecek ikinci bir uzatma teklif etti ve ona son dört sezonunda 90 milyon dolar ödedi. Teklif, sektörde onun itibarına sahip bir oyuncu için piyasa değerinin üzerinde görüldü.

Nisan ayında, bir Red Sox ön büro yetkilisi ESPN’ye Bogaerts’tan güçlü bir sezonun Boston’un onunla sözleşme imzalama olasılığını azaltacağını söyledi.

Ön büro üyesi, “Çok para için 10 yıllık sözleşmeler imzalama işinde değiliz, çünkü bu sözleşmeler genellikle takımlar için iyi sonuç vermiyor” dedi.

Ancak Red Sox son aylarda tavrını değiştirdi ve beyzbol baş sorumlusu Chaim Bloom, Bogerts’in bu sezon dışında takımın en büyük önceliğinin Bogerts olduğunu söyledi.

MLB Ağı ilk olarak Bogaerts ve Padres arasındaki anlaşmayı bildirdi.

READ  CNN'de bir ilk: Gizli belgeler Pence'in Indiana'daki evinde bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.