Jonas Wingegaard, Tour de France’ı kazandı

Yorum

Jonas Wingegaard, Pazar günü Fransa Bisiklet Turu zaferi için beklenmedik bir koşuyu tamamladı, 25 yaşındaki Danimarkalı binici Paris’teki Champs-Élysées boyunca atmosferi içinize çekti ve bisiklet sürmenin 21. ve son etabını tamamladı. Değerli bir olay.

Fransa Bisiklet Turu’nda ikinci kez yarışan Wingegaard, son etabı o kadar rahat bir farkla kazandıktan sonra zafere ulaştı ki, başka hiçbir sürücü geleneksel olarak kutlanan kapanış gününde onu geçmek için yeterli zemini oluşturamadı.

Wingegard’ın kazanma süresi 79:32.29 idi. Sloven Tataj Bokar üç hafta boyunca ikinci (+3.34) ve Büyük Britanya’dan Geraint Thomas (+8.13) üçüncü oldu.

Belçikalı Jasper Philipsen ikinci etap zaferinin son etabını birkaç bisiklet boyu farkla geçerek bu yılki yarışta birden fazla etap galibiyeti olan tek koşucu oldu. Hollandalı Dylan Groenewegen, üçüncü olan Norveçli Alexander Kristoff’un önünde sprintte ikinci oldu.

Festivaller de Öne çıkan kadınlar Geri Dünyada en çok görüntülenen Bireysel oyun ekranı. Tour de France Femmes Pazar günü, altı bisikletçiden oluşan 24 takımın Vosges dağlarında sona eren sekiz günlük, 640 millik etap yarışında şampiyonluk için mücadele etmesiyle başladı. .

Wingegard, Cumartesi günkü zamana karşı yarışı 3:34’te Jumbo-Wizma takım arkadaşı Vaud van Aert’in önünde ikinci sırada tamamladı. Ancak zamanlaması onu en yakın takipçilerinin önünde bıraktı ve bitişten kısa bir süre sonra ortağı Drine Hansen ve 2 yaşındaki kızları Frida’yı kucaklayarak taç giyme törenine başladı.

Pazar günü sınırı geçtikten kısa bir süre sonra da aynısını yaptı.

Geçen hafta Birleşik Krallık’ta en yüksek sıcaklık rekorlarını kıran özellikle zorlu bir aşamanın ardından Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “İki kızımın bitiş çizgisinde olması benim için daha da fazla” dedi. “Çok mutlu ve gururluyum.”

READ  FIFA, 2026 Dünya Kupası şehirlerinin adını belirliyor: canlı duyurular

Üç hanelere ulaşan sıcaklıklar da dahil olmak üzere sıcak unsurlara rağmen, Wingegard, sayısız tepe ve dağ tırmanışını içeren Tour de France tarihinin en zorlu testlerinden biri olan 20. etapta liderliğini sürdürmeyi başardı.

Avrupa’nın sıcak dalgaları yolları eritirken Tour de France belirsiz bir geleceğe doğru koşuyor

Vingegaard’ın en yakın rakipleri arasında üst üste üçüncü galibiyeti arayan Pogacar da vardı. Son birkaç etaba kadar geçen yıl Fransa Bisiklet Turu ikincisi Wingegard ile liderlik için mücadele etti.

Wingegard, Jumbo-Wisma’nın 1 numaralı sürücüsü Primos Roglic’in bir kazanın ardından emekli olmasının ardından geçen yılki yarışmaya yükseldi. Roglik’in kalkıştan sonraki performansı Mont Ventoux tırmanışındaki en hızlı zamanlardan biriydi.

2019’da Danimarka’da bir paketleme tesisinde yarı zamanlı çalışan, balıkları ayıklayan ve temizleyen Wingegard’ın biten hikaye kitabı bu sefer daha dokunaklıydı. Balık müzayedelerinde, genellikle güneş doğmadan önce uyanır ve aşırı sıcaklıklarda çalışırdı.

Bu arada Van Aert, bu yılki Fransa Bisiklet Turu’nu etap sürelerinde ve yarış ortası sprintlerinde en çok puan toplayan yarışmacıya verilen yeşil mayoyla tamamladı. Van Aert, takım arkadaşına engebeli Hautacam tırmanışında yardım ederken, hızı kırarak ve kontrol ederek üç etap kazandı.

Wingegaard ve Van Aert tırmanmaya devam ederken, Boggar yetişemedi ve sonunda solarak Jumbo-Wizma takımına 20 etaplık altıncı galibiyetini verdi.

23 yaşındaki Boggar, “Ben ve Jonas arasındaki mücadelenin gerçekten özel bir şey olduğunu ve Jonas’ın gerçekten özel bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi. “Önümüzdeki birkaç yıl bizim için ilginç olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.