Johnson Brunson’ın Mavericks’ten ayrılması ve ‘kurs’ izle Nix ile imzalaması bekleniyor.

bu Dallas Mavericks dört gözle bekliyoruz Jalan BrunsonBirkaç lig kaynağı, ayrılığın birkaç hafta süreceğini söylüyor Sporcular25 yaşındaki oyuncunun guard ile sözleşme imzalayacağı artık kesinleşti. New York Knicks Ücretsiz ajans Perşembe günü açıldığında.

Brunson, Dallas’a dönmek istediğine inanarak gruptan ayrıldığında, New York’un sunabileceği kazançlı bir anlaşma, daha fazla fırsat ve aile bağları, Brunson’ın yaklaşan kararında etkili bir faktördü.

Görevden ayrıldıktan sonra ne yapacağı şu an için bilinmiyor. ESPN bildirdi New York’ta önümüzdeki dört yıllık prodüksiyon için Dallas, her yıl 100 milyon dolardan daha az ödeme yapacaktı – diğer rakip faktörler arasında Brunson’ın babası Rick Nix’in koçluk kadrosuna katılması ve Brunson’ın New York organizasyonuyla yakın bağları yer alıyor. Ancak Mavericks oyuncuları ve yöneticileri, Brunson’ın son haftalarda sınırsız bir serbest oyuncu olarak ayrılma potansiyelinin farkına varıyor. (Geçen Perşembe, Mark Stein Sezonun ilk önemli raporu Mavericks organizasyonu içinde, konuşmalar Brunson’la yeniden sözleşme yapmaktan kendi ürününe ve ayrıca Brunson’ı içeren bir anlaşma olasılığı ve Dallas’ın onu bir hiç uğruna kaybetmesini engelleyebilecek bir ticaret anlaşmasına kaydı. .

Kaynaklara göre Mavericks gibi Brunson da sezona Dallas’a dönme umuduyla girmiş olabilir ve bu duyguların ne zaman ve neden değiştiği belli değil. Branson’ın Mavericks’in ikinci seçeneği olarak büyük bir zafer elde ettiği son sezonunun utanç verici bir yönü varsa, takımın uzatma fırsatını sezondan önce ve sonra, yine bu süre boyunca durdurma kararıydı. Görevden ayrıldıktan sonra ne yapacağı şu an için bilinmiyor. Aynı zamanda Rick Branson Nisan ayında ESPN’e anlattı Oğlunun Ocak ayında imza atmaya hazır olacağına dair ligde hatırı sayılır bir umut vardı, bu sırada Brunson zaten yüksek kârlı bir bölgede oynuyordu. Ancak, uzantı düzgün şekilde sağlanmadı.

READ  Astros yangın genel müdür yardımcısı Scott Powers

Branson’ın Mavericks’ten resmi olarak ayrılması, yakın zamanda beklense bile bir darbe olarak görülecektir. Mavericks sezonu geçen ay Batı Konferansı finallerinde sona erdiğinde, takım genel müdürü Nico Harrison, Brunson’ı yeniden imzalamanın takımın en büyük önceliği olduğunu söyledi. Sezonun son aylarında Dallas, üç oyun kurucu guard çevirme yeteneğini kabul etti ve takımın beklediğinden daha derin bir sezon serisini tetikledi. Bir şekilde Brunson’ın değişimini gerektiren bu yaklaşımı takip etmemek takım için sürpriz olacak.

Halihazırda Dallas, gelecek sezona 7 milyon dolarlık lüks vergisi sınırını aşan bir listeyle girecek. NBA Mevsim. Bu, Mavericks ekibi için vergiye tabi cezanın ötesinde tonoz olsa bile, ne pahasına olursa olsun Brunson’ı tutmanın ana argümanı, liste aynı kalırsa, şu anda öderler.

Ancak Dallas’ın bu sezon dışında lüks vergisi sınırının üzerinde kalması bekleniyor. Ancak ürettikleri geleceğin Branson’da olmayan bir şey olduğu ortaya çıktı.

(Fotoğraf: Kevin Jayraj / USA Today Sports)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.