JetBlue uçuşu: Uçuş sırasında çıkan yangın New York’un JFK havaalanında 160’tan fazla yolcuyu tahliye ettiCNN

Bir JetBlue Airways uçuşunda çıkan yangın, 160’tan fazla yolcuyu New York’ta acil durum kaydıraklarını kullanarak tahliye etmeye zorladı. John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı Cumartesi, itfaiye yetkilileri söyledi.

JetBlue’ya göre, Barbados’tan kalkan uçağın havaalanına inişinden kısa bir süre sonra meydana gelen olay, bir elektronik cihaz tarafından tetiklenmiş olabilir ve soruşturma altında.

Şirket sözcüsü Derek Dombrowski, “Cumartesi günü, Bridgetown, Barbados’tan (BGI) hizmet veren JetBlue Flight 662, New York John F. Kennedy Havaalanına (JFK) iniş yaptıktan kısa bir süre sonra bir müşterinin elektronik cihaz veya pil arızası raporu nedeniyle boşaltıldı.” söz konusu. CNN’e yaptığı açıklamada.

New York Şehri İtfaiyesi, uçağın havaalanının 5. Terminalinde akşam 9 civarında alev aldığını bildirdi ve Bölgesel Liman İdaresi, JetBlue’nun uçağı tahliye ettiğini söyledi.

FDNY, acil durum kaydırakları kullanılarak toplam 167 kişinin tahliye edildiğini söyledi. Beş yolcu hafif yaralandı.

Dombrowski, JetBlue’nun Federal Havacılık İdaresi ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu yetkilileriyle koordineli çalıştığını söyledi.

READ  Tamar Hamlin sahada yere yığıldı; Bills-Bengals MNF maçı askıya alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.