Jaguarların beceriksiz dönüş tank avcısı geç vs. Titanlar AFC Güney’i kazandı

Jacksonville, Florida — Jaguarlar, Cumartesi gecesi TIAA Bank Field’da Tennessee Titans’ı 20-16 yenerek, AFC South’u kazanarak ve 2017’den bu yana ilk kez playofflara geri dönerek sezona zorlu bir başlangıç ​​yaptı.

AFC South’u 2021’de 3-14’lük bir rekorla son sırada bitiren Jaguarlar (9-8), 2021’de 1. sırada yer alıyor. 4 numaralı seribaşı ve önümüzdeki hafta sonu 5 numaralı seribaşına karşı bir playoff maçı oynayacak.

Jaguarlar, ligin 1970 birleşmesinden bu yana en kötü rekorunu kırarak, bir sezonda liglerini kazanan beşinci takım oldu. Miami Dolphins bunu en son 2008’de yapmıştı.

Jaguarlar neredeyse tüm oyun boyunca savunmayı takip etti Rayshawn Jenkins Titanlar oyun kurucuyu kovdu Josh Dobbs Bir yıldırım ve defans oyuncusu ortalığı karıştırdı Josh Allen Oynamak için 2:51 ile 37 yarda döndü.

Bu, franchise tarihindeki dördüncü lig şampiyonluğuydu. Jaguarlar, 1998 ve 1999’da AFC Central’ı ve 2017’de AFC South’u kazandı; Jaguarlar, 2005’ten beri ilk kez sezon serisini Titanlara karşı kazandı.

Cumartesi günkü Titans galibiyeti, Jacksonville’in üst üste beşinci galibiyetiydi ve Jaguarları, NFL tarihinde aynı sezonda beş veya daha fazla maçlık bir galibiyet serisine sahip olan beşinci takım yaptı. Jaguarlar, Ekim ayında beş maçlık bir mağlubiyet serisi yakaladı, ancak o zamandan beri 7-2 kazandı.

Jaguarlar, 30 Ekim’de Londra’daki Wembley Stadyumu’nda Denver Broncos’a 21-17 mağlup olduktan sonra kenara döndü. Lawrence o gün kötü oynadı – biri bitiş bölgesinde olmak üzere iki müdahale attı ve üçüncü en kötü pasör reytingini verdi. Kariyerinde — Jaguarlar üst üste beşinci maçını kaybetti. Lawrence, kaybın kendisi için “bir anahtarı çevirdiğini” ve omzunda bir çiple oynamaya başladığını söyledi.

O noktadan 17. Haftaya kadar Lawrence, NFL’nin en iyi oyun kurucularından biriydi ve tamamlama yüzdesinde ligde lider ve pasör reytinginde ikinci oldu.

READ  Chris Hipkins, Yeni Zelanda Başbakanı olarak Jacinda Ardern'in yerini alacak

Jaguarlar, önceki iki sezonda NFL’deki en kötü takımdı, toplamda 4-29’a çıktı ve sonraki taslaklarda genel olarak 1 numara oldu ve 2018’den 2021’e kadar 15 maç kazandılar.

Jacksonville, 1-15’lik bir rekorun ardından 2020’de teknik direktör Urban Meyer’i işe aldı, ancak görev süresi bina içinde yarattığı işlev bozukluğu nedeniyle sadece 11 ay sürdü.

Jaguarlar, kovulmadan önce Meyer altında 2-11 ve geçici baş antrenör Darrell Bevell altında 1-3 kazandı ve 2021’de 3-14’ü bitirdi. Takım sahibi Shad Khan, bir aydan fazla süren bir aramanın ardından eski Super Bowl galibini seçti. Antrenör Doug Pederson, baş antrenör olarak geçirdiği altı sezonda dördüncü play-off maçına çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.