Internet Explorer, Microsoft tarafından ’emekli’, bir dönemin sonu

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Sevebilirsin, nefret edebilirsin ama onunla büyümüş olabilirsin. Şimdi, gitti.

Teknoloji şirketi Microsoft, Çarşamba günü Internet Explorer web tarayıcısını “emekliye aldı”. Her yerde bulunan mavi ve beyaz “e”, bazen altın bir çubukla, dünyadaki bilgisayarlardan kayboluyor ve İnternet – en azından bir kısmı – yas tutuyor.

“2000’lerin başında # İnternet yolculuğuma IE üzerinden başlayan kuşağa aitim. IE’ye bir düğme tıklamasıyla çocukluk bilgimi genişlettiği için teşekkürler ” yazdı Twitter’da #RIPIinternetExplorer’da trend olan bir poster.

“Gittiğini görmek üzücü” Bunu tweetledi Bir birey; “Eski Muhafız Son” Söz konusu Bir diğer.

1995’te piyasaya sürülen web tarayıcısı nostaljisi çevrimiçi büyüdü ve çevirmeli İnternet günlerine uzun yıllar egemen oldu. Diğerleri Hızlanmadığından yakındı, iyi getiriler söyledi.

“Internet Explorer kullanarak yalnızca başka bir tarayıcıyı indirmeyi kaçırmayacağım” alay Bir kişi Google Chrome, Apple’ın Safari’si ve Mozilla’nın Firefox’u gibi rakip tarayıcıların popülaritesinden bahsediyor.

Karar Çarşamba günü yürürlüğe girdi, ancak Microsoft tarafından duyuruldu. Hafıza Geçen yıl. Şirket, “Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması aşamalı olarak kaldırılacak ve Windows 10’un bazı sürümleri 15 Haziran 2022’de artık desteklenmeyecek” dedi. Söz konusuİle birlikte Bireysel olarak Explorer’ın bazı biçimlerini desteklemeye devam edecektir.

Onun yerine, 2015 yılında piyasaya sürülen ve “Internet Explorer’dan daha hızlı, daha güvenli ve daha modern bir tarama deneyimi” olduğu iddia edilen “Microsoft Edge” tarayıcısı vardı. Şirket, “Yerleşik Microsoft Edge Internet Explorer modu (‘IE modu’) bazıları için bir rahatlık olabilir, bu nedenle bu eski Internet Explorer tabanlı web sitelerine ve uygulamalarına Microsoft Edge’den erişebilirsiniz” dedi.

READ  Rusya, 2024'ten sonra Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılacak

Microsoft, Activision blizzard sendikalaşmasını onurlandırmayı kabul etti

Bu, birçokları için çevrimiçi çağın sonu olsa da, bazı ülkeler, özellikle Asya’da, yönetim amaçları için hâlâ büyük ölçüde Internet Explorer’a güvendiği için, bu değişikliğin gerçek hayatta sonuçları olacaktır.

Japonya’da iş dünyası, Nikkei Asia’yı değişikliğin önümüzdeki aylarda baş ağrısına neden olabileceği konusunda uyardı Bildirildi, Tokyo merkezli bir yazılım geliştiricisine atıfta bulunarak, devlet kurumları ve finans kurumlarından gelen yardım çağrılarının altında ezildiğini söyledi. Japan Times bile alıntı Mart ayında ankete katılan 350 Japon şirketinin yüzde 49’u Internet Explorer kullandığını söyledi.

Güney Kore’de, yerel basında, Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı ve Kore Su Kaynakları Kurumu da dahil olmak üzere tarayıcıyı kullanan bazı devlet kurumlarında korkular bildirildi. Bildirildi.

Amar Nadir, Min Joo Kim ve Michelle Yeh Hee Lee rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.