İngiltere ve Avrupa’da sıcak hava dalgası – canlı güncellemeler

19 Temmuz’da Londra, İngiltere’de bir Londra caddesindeki bir LED tabelada aşırı sıcak hava dalgası görülüyor. (Sebastian Colnow/Image Alliance/Getty Images)

İngiltere, ülkenin bazı bölgelerinin şimdiye kadarki en sıcak geceyi kaydetmesinden bir gün sonra, Salı günü aşırı sıcak için tüm zamanların rekorlarını kırabilecek kavurucu sıcakla karşı karşıya kalacak.

Pazartesi günkü sıcaklık, İngiltere’nin doğusundaki Sandton Downham’da 38.1 santigrat dereceye (100.58 derece Fahrenheit) ulaştı ve bu, rekorun en sıcak üçüncü günü oldu. Yetkililer, durumun daha da kötüleşebileceği konusunda uyardı.

Met Office CEO’su Penelope Endersby BBC’ye verdiği demeçte, Salı gününün “daha da sıcak olması bekleniyor” ve 40 dereceye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

“Bundan daha fazlası, 41 kartlarda değil” dedi. Modelde birkaç 43 tane bile var ama o kadar çok olmayacağını umuyoruz.” dedi.

Bir kadın, 19 Temmuz'da Londra, İngiltere'de bir sıcak hava dalgası sırasında King's Cross metro istasyonunda büyük bir hayranın önünde serinliyor.
Bir kadın, 19 Temmuz’da Londra, İngiltere’de bir sıcak hava dalgası sırasında King’s Cross metro istasyonunda büyük bir hayranın önünde serinliyor. (Dinendra Haria/LNP/Shutterstock)

Bu ayın başlarında, Met Office aşırı sıcak dalgasının “insanların hayatını tehlikeye atabileceğini” söyledi. Sıcak hava dalgası yaşayan Güney Avrupa’da, olağanüstü sıcakta 1100’den fazla kişi öldü.

Meteoroloji Bürosu geçtiğimiz günlerde ilk açıklamasını yaptı. Kırmızı aşırı sıcaklık uyarısı Londra ve Manchester da dahil olmak üzere ülkenin bazı bölgeleri için uyarıyı “çok ciddi bir durum” olarak nitelendirdi.

“İnsanların savunmasız akrabaları veya komşuları varsa, şimdi sıcakla başa çıkmak için uygun önlemleri aldıklarından emin olmanın zamanı geldi, çünkü hava tahmini düşündüğümüz gibi olursa kırmızı uyarı bölgesinde olacaktır. İnsanların hayatları tehlikede. Risk,” Met Office sözcüsü Graham Madge söyledi.

Ulusal Hava Servisi, birçok İngiliz’in Pazartesi günü ülkenin en sıcak gecesini yaşadığını söyledi.

“İngiltere geçici olarak en yüksek günlük minimum sıcaklığını kaydetti. Sıcaklık 25°C’nin altına düşmedi, daha önce kaydedilen en yüksek günlük minimum 23,9°C, Brighton’da 3 Ağustos 1990’da kaydedildi,” Met Office diye tweet attı Salı günü.

Bazı arka plan: İngiltere başkentindeki gezginlere çağrı yapıldı Kullanmayın Londra’nın ulaşım ağı, bu hafta başlarında Batı Avrupa’da şiddetli bir sıcak hava dalgasının ortasında “temel yolculuklara” kapandı.

READ  Yatırımcılar riskli teknolojiye dalmış durumda, ham petrol 120 dolar

Transport for London (TfL) baş işletme görevlisi, “Gelecek hafta beklenen olağanüstü sıcak hava nedeniyle, müşteriler yalnızca temel yolculuklar için Londra’nın ulaşım ağını kullanmalıdır.” Dedi. dedi Lord Andy.

Lord, “herkesi güvende tutmak” için Londra’nın metro ve tren hizmetlerine geçici hız kısıtlamaları getirileceğini ve yolcuları “her zaman su taşımaya” çağırdığını da sözlerine ekledi.

Aşırı yüksek sıcaklıklar elektrik bağlantılarına ve sinyal cihazlarına zarar verebilir. TfL, hizmetlerin sorunsuz çalışmasını sağlamaya çalıştığını ve aşırı sıcaklığın etkisini azaltmak için artan denetimleri kullandığını söyledi.

TfL yaptığı açıklamada, paletlerin bükülmesini veya bükülmesini önlemek için düzenli pist sıcaklık kontrollerinin gerçekleştirileceğini söyledi. Ağ, tüp ağındaki klima ünitelerini ve başkentin çift katlı otobüslerindeki hava soğutma sistemlerini kontrol edecek.

Sürücülerin günün en sıcak saatlerinde araç kullanmamaları da teşvik ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.