Illinois’de Six Flags Great America’ya silahlı saldırıda 3 kişi yaralandı.

Departman, akşam saat 8 civarında, Gurnee Polis Departmanı’nın parkta ateş edildiğini bildiren çok sayıda 911 çağrısına yanıt verdiğini söyledi. Bir basın açıklaması. Polis, yaptığı ön incelemeye göre, otoparka bir otomobilin girdiğini, şüphelilerin araçtan parkın ön girişine yakın bir yerde inerek başka bir kişiye ateş etmeye başladıklarını söyledi. Şüpheliler olay yerinden bir otomobille kaçtı.

Polis, 17 yaşında bir erkek ve 19 yaşında bir kadının hayati tehlike oluşturmayan bacak yaralanmalarıyla hastaneye kaldırıldığını söyledi. Üçüncü bir adamın omzundan yaralandığını ve hastaneye gitmeyi reddettiğini söylediler.

Gurney polisi, “Bu akşamki çekim rastgele değildi ve parkın dışında hedeflenen bir olay gibi görünüyordu. Parkın içinde bir atış değildi.” Dedi.

Gurnee Polisi ve Lake County Şerif Ofisi Pazar gecesi olay yerindeydi., Parkın iletişim uzmanı Rachel Kendziora, şunları söyledi:

Kendziora, saldırıya yanıt olarak parkın erken kapatıldığını söyledi. Gurney polisi, Kuzey Illinois Polisi alarm sisteminin konuklar ve çalışanlar için tema parkını tahliye etmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Gurnee, Chicago’nun kuzeyinde bir saatlik sürüş mesafesindedir.

Saldırı sırasında Michael Pontrelli ve ailesi parktaydı. CNN’e, girişten koşan insan gruplarını gördüğünde Süpermen yolculuğundan indiğini söyledi.

“Sonra (a) anne babaları çocuklarını kucaklarken gördük, bu yüzden ailem ve ben bu iki duvar arasında izin bekliyorduk” dedi. “Polis silahlarla koştu ve herkesi dışarı çıkardı.”

Pantrelli tarafından çekilen bir video, parkın dışında yoğun bir polis varlığını gösteriyor.

Kentgiora yaptığı açıklamada, parkın misafirlerle ilgilenmek için çalışan ekip üyelerine ve parkta güvenliklerinin devam etmesi için Gurnee Polisine teşekkür etmek istediğini söyledi.

Açıklamada, “Six Flags zamanımızın, yeteneğimizin ve kaynaklarımızın büyük bir kısmını emniyet ve güvenliğe ayırıyor” denildi. “Misafirlerin ve ekip üyelerinin güvenliği için parkın içinde ve dışında önleyici tedbirler var. En üst düzeyde güvenliği sağlamak için protokollerimizi günlük olarak gözden geçiriyor ve iyileştiriyoruz.”

READ  Canlı güncellemeler: Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.