Hisse vadeli kontratları, yatırımcıların ABD istihdam verilerini beklemesiyle düştü

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların ekonominin sağlığı hakkında bilgi edinmek için Kasım ayı istihdam raporuna bakmalarıyla Cuma günü hafifçe düştü.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 46 puan veya %0,2 düştü. S&P 500 vadelileri %0,2 düşerken, Nasdaq-100 vadelileri %0,3 düştü.

Yatırımcılar, Çalışma Bakanlığı’nın sabah 8:30’da açıklanacak olan tarım dışı bordrolar, işsizlik oranı ve saatlik ücretler hakkındaki raporuna odaklandı. Ekim ayında görülen 261.000 ile karşılaştırıldığında.

Cuma günü, Merkez Bankası’nın federal fon hedef oranını yarım puan artırmasının beklendiği 13 ve 14 Aralık tarihlerinde Federal Rezerv’in iki günlük toplantısı öncesinde, son aylık istihdam raporu. 50 baz puanlık artış, merkez bankası tarafından belirlenen önceki 75 baz puanlık artıştan bir düşüşü temsil edecek. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ortaya çıktı Ufukta hız artışını onaylayın Çarşamba günü yaptığı bir konuşmada, geri çekilmenin bu ay başlayabileceğini belirtti.

Oanda’nın piyasa analisti Craig Erlam, “Son toplantıdan bu yana gördüğümüz veriler göz önüne alındığında, merkez bankasının rotasını şimdi tersine çevirmesi için gerçekten şok edici bir şey olacağını düşünüyorum” dedi.

Tüccarlar, Perşembe günkü istihdam verileri öncesinde Dow’a olan risklerini azalttı. Endeks, Powell’ın yorumlarının ardından 700 puandan fazla yükseldikten sonra Çarşamba günkü seansın kapanışında yaklaşık 195 puan düştü. S&P 500 Perşembe günü %0,09 düşerken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq bileşik endeksi %0,13 yükseldi.

Perşembe günkü hamleler ekonomik verilerin bir karışımını takip etti Önemli Kişisel Tüketim Harcamaları Raporu Bu, aylık bazda beklenenden biraz daha iyi ve ISM imalat endeksinde beklenenden daha büyük bir düşüş oldu. Sözde PCE deflatörü, Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon önlemlerinden biridir.

READ  Denver Broncos itfaiye koçu Nathaniel Hackett 4-11 başladıktan sonra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.