Hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500’ün üst üste üçüncü kayıp gününün ardından düştü

Küresel yatırımcılar merkez bankasını beklerken Avrupa piyasaları yatay seyretti

Avrupa pazarları Çarşamba günü yeni şahin yorumlar susturuldu ABD Federal Rezervi Politika yapıcı, yatırımcıları tereddüt etti.

Pan-Avrupa 600 Endeks erken ticarette sabit kaldı, telekomünikasyon %0,5 düştü ve ev eşyaları %0,2 arttı.

– Elliott Smith

Morgan Stanley, ‘akıllı’ EV’nin teknolojideki bir sonraki büyük şey olduğunu söylüyor. İşte en iyi hisse senedi seçimleri

Morgan Stanley, teknoloji tedarik zincirlerinin bir sonraki büyük şeyde büyüme yaşamaya hazır olduğunu söylüyor: EV pillerinden çiplere ve kendi kendine sürüş teknolojisine kadar akıllı teknoloji özellikleri.

Yatırım bankası, trendden yararlanmak için en iyi hisse senedi alımlarını belirledi.

Profesyonel aboneler hikayeyi buradan okuyabilir.

– Weissen Don

Merkez bankası Kashkari, en büyük korkusunun enflasyonun beklenenden daha istikrarlı veya daha sıcak olması olduğunu söyledi.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası başkanı Neil Kashkari, en büyük korkusunun piyasaların enflasyonun ne kadar yüksek veya kalıcı olacağını hafife alması ve merkez bankasının beklenenden daha agresif olması gerekeceğini söyledi.

“Aklımdaki en büyük korku, eğer biz yanılıyorsak ve piyasalar yanılıyorsa, bu enflasyon bizim takdir ettiğimizden veya piyasaların takdir ettiğinden çok daha fazla yerleşiktir” dedi. Enflasyonun önümüzdeki iki yıl içinde %2’ye düşmesi bekleniyor.

Pennsylvania Üniversitesi’ndeki bir etkinlikte, “O zaman enflasyonu geri getirmek için beklediğimden daha agresif olmamız gerekecek” dedi.

Kashkari, ülkenin yüksek enflasyonunun “yarı ila üçte ikisini” oluşturan arz yönlü şoklara işaret etti.

Arz tarafından ne kadar çok destek alırsak, merkez bankasının yapması gereken o kadar az ve sert bir inişten o kadar çok kaçınabiliriz” dedi. Ancak, tedarik zincirlerinin normalleşmeye başladığına dair bazı kanıtlar olduğunu söyledi.

Kashkari, ABD merkez bankasının 19 politika yapıcısının en güvercini olarak kabul ediliyor ve merkez bankasının politika faizini – şu anda % 2,25 ila %2,5 hedef aralığında – gelecek yılın sonuna kadar iki tam puan daha artırmasını bekliyor. .

READ  Crackdown Tarafından Değiştirilen Hong Kong'a Xi Ziyareti: Canlı Duyurular

– Jihye Lee

CNBC Pro: Citi, enerji stokunu ‘güçlü bilanço’ olarak adlandırıyor

Enerji sektörü, bu yıl değişken bir borsada büyük bir darbe aldı.

Citi’ye göre, hisse senedi hala “güçlü bilançosu” ile öne çıkıyor. Listelenen başlıca emsallerini kolayca yenen bir dizi ikinci çeyrek kazancı sağladı.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Hikayeyi buradan okuyun.

– Javier Ong

Bir şahin beslenen?

Pek çok kişi bu hafta Fed yetkililerinden riskli varlıklarda satışa yol açabilecek şahin bir konuşma bekliyor. Bazıları merkez bankasının devam eden ve agresif sıkılaştırmasının yavaşlayan ekonomiyi resesyona iteceğinden korkuyor.

Invesco küresel piyasa stratejisti Christina Hooper bir e-postada, “Fed Başkanı Jay Powell ve diğer merkez bankası yetkililerinin şahin kalmalarını tamamen bekliyorum.” Dedi. “Piyasalar yumurta kabuğu üzerinde yürürken, kısa vadeli oynaklık için agresif söylemler hazırlanmalıdır.

– Yun Li

Nordstrom hisseleri düştü

Hisseler Nordstrom Şirket, şirketten sonra genişletilmiş ticarette% 13’ten fazla düştü Tam yıl mali tahminini düşürdü. Nordstrom, aşırı envanter ve durgun talep nedeniyle zorlandığını söyledi.

CEO Eric Nordstrom bir basın açıklamasında, “Müşteri trafiği ve talebi, Haziran ayının sonundan bu yana, özellikle Nordstrom Rack’te önemli ölçüde azaldı,” dedi.

Ancak şirket, analistlerin tahminlerinden önce mali yılın ikinci çeyrek kazançlarını ve satışlarını bildirdi.

– Yun Li

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.