Hisse senedi vadeli işlemleri, kazanç sezonu devam ederken düşüyor

Bir tüccar, 3 Ağustos 2022’de New York’ta New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ticaret katında çalışıyor.

Andrew Kelly | Reuters

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Salı gecesi düşüş yaşadı.

Dow Jones endüstriyel ortalaması için vadeli işlemler 77 puan veya %0,23 düştü. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,23 ve %0,26 düştü.

United Airlines Hisseleri %1’den fazla artış Şirketten sonra genişletilmiş ticarette Wall Street tahminlerini yendi Son çeyrekte, güçlü seyahat talebi nedeniyle.

bu arada hisse senedi Moderna %6’dan fazla yükseldi Uzayan ticaret, ilaç şirketinin solunum sinsityal virüsünü hedef alan bir aşının yaşlı insanlarda hastalığı önleyebileceğini söylemesinin ardından geldi.

Salı günkü normal seansta Dow 391 puan veya %1.14 düştü. Goldman Sachs’ın hisseleri, bankanın açıklamasının ardından düştü ve 30 hisselik endekste sürüklendi. Gelir kaybı. S&P 500 %0,20 düştü. Bu arada, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite %0,14 artışla trendi tersine çeviren tek büyük ortalama oldu.

Bu hamleler, aynı sektördeki isimler için yolları ayıran büyük bankaların kazanç sonuçlarını takip ediyor. Goldman Sachs’ın hisseleri, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi gelirindeki düşüşün ardından %6’dan fazla düştü. Bu sırada Morgan Stanley, servet yönetimi gelirlerinin beklenenden daha iyi gelmesiyle %5,9 yükseldi.

SoFi’den Liz Young Salı günü CNBC’nin “Closing Bell: Overtime” programında “Bu, şirketlerin fırtınayı atlatıp atlatamayacağını ve ne kadar süre dayanabileceğini belirlemek için çok önemli bir kazanç sezonu” dedi.

“Hala piyasanın daha fazla kötü haber üzerine toparlanmaya başladığı bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. Ve bu, Fed’in azaltacağı, Fed’in duracağı, Fed’in devam edeceği, Fed’in söylediklerinden daha erken duracağı anlamına geliyor. Yapacaklar. Sanırım tablo yapıyoruz. Konu artık Fed ile ilgili değil,” diye ekledi Young.

READ  Perşembe günü borsalar açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Tüccarlar, üretici fiyat endeksi ve perakende satışlarla ilgili son veriler de dahil olmak üzere Çarşamba günü ekonomik raporları bekliyor.

Dow Jones’un anket yaptığı ekonomistler, üretici fiyat endeksinin bir önceki aydaki %0,3’lük artışa kıyasla Aralık’ta %0,1 düşmesini bekliyorlardı.

Bu arada, konsensüs tahminlerine göre perakende satışların Aralık ayında %1 düşmesi bekleniyor. Bir önceki okuma %0,6’lık bir düşüş gösterdi.

Kurumsal kazanç sezonu, Çarşamba günü JP Hunt Transport Services, Charles Schwab, PNC Finansal Hizmetler Grubu ve Discover on Tech’te kazançlarla devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.