Hisse senedi vadeli işlemleri, ikinci bir düz negatif seanstan sonra biraz daha yüksek

Hisse senedi vadeli işlemleri Pazartesi akşamı Wall Street hisselerinin bir başka düşüş gününden sonra istikrar aramasıyla yükseldi.

S&P 500 vadelileri %0,1 yükselirken, Nasdaq 100 vadelileri de %0,1 arttı. Dow Jones sanayi ortalaması için vadeli işlemler 43 puan veya %0,1 yükseldi.

Vadeli işlemlerdeki hareketler, ana ortalamalar için ikinci bir düz düşüşü izledi. Dow 184 puan veya %0.57 kaybetti. S&P 500 %0.67 ve Nasdaq Composite %1.02 düştü.

Piyasa bunun bir kısmını geri verdi Yaz karı FED yetkililerinden gelen son açıklamaların ardından merkez bankası, ekonomik sıkıntıya yol açsalar bile faiz artırımlarına devam etmeyi hedefliyor.

UBS Private Wealth Management’ın genel müdürü Rod von Lipsey, “Yatırımcılar, son veriler enflasyonun gevşemeye başladığını göstermesine rağmen, Fed’in enflasyonu kontrol etme konusunda ciddi olduğu izlenimini bırakıyor” dedi.

Van Lipsey, “Piyasadaki yaz rallisinin kısa ömürlü olduğuna inanıyoruz ve yatırımcıların seçici kalmasını ve sağlık hizmetleri ve temettü ödeyen hisse senetleri gibi savunma hisse senedi sektörlerine odaklanmasını tavsiye etmeye devam ediyoruz.” dedi.

Salı günü yatırımcılar, Haziran ayı FHFA konut fiyat endeksi, Konferans Kurulu’nun Ağustos ayı tüketici güven anketi ve Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Temmuz ayı istihdam raporu da dahil olmak üzere ekonominin durumu hakkında çeşitli güncellemeler alacaklar.

READ  Ocak 6 Ekip Üyesi: Trump'ı suçlamak için yeterli kanıt bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.