Henry Kissinger’e göre, Ukrayna savaşı sona erdirmek için topraklarını Rusya’ya teslim etmeli

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry A. Kissinger Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın işgalini sona erdirmek için topraklarını Rusya’ya teslim etmesi gerektiğini söyledi, bu da savaş dördüncü ayına girerken Ukraynalıların çoğuna karşı bir duruş sergiliyor.

İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’ndaki bir konferansta konuşan Kissinger, ABD ve Batı’yı Rusya için Ukrayna’da utanç verici bir yenilgi peşinde koşmamaya çağırdı ve bunun Avrupa’nın uzun vadeli istikrarını kötüleştireceği konusunda uyardı.

Kissinger, Batı’yı Rusya’nın Avrupa için önemini hatırlamaya ve “mevcut ruh halinden” bunalmamaya çağırdı ve Batı’yı Ukrayna’nın “önleyici müzakerelerini” kabul etmeye çağırdı. İşler.

“Gerginliklerin ve gerilimlerin kolayca aşılamaması için önümüzdeki iki ay içinde müzakereler başlamalıdır. İdeal olarak, ayrım çizgisi tersine çevrilmelidir ”dedi Kissinger, 98. günlük telgraf. Bunun ötesindeki savaşı sürdürmek, Ukrayna’nın bağımsızlığıyla ilgili değil, Rusya’ya karşı yeni bir savaşla ilgili olacak” dedi.

Başkanlar Richard M. Nixon ve Gerald Ford’un sekreteri olan Kissinger, “durumdan” Rusya’nın Kırım’daki resmi kontrolünün ve Ukrayna’nın iki doğu bölgesi Luhansk ve Donetsk’in gayri resmi kontrolünün restorasyonu olarak bahsetti. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Jelensky, Rusya ile barış görüşmelerine katılma koşullarının bir kısmının dahil edilmesinde ısrar etti. İşgal öncesi sınırların restorasyonu.

23 Mayıs’ta Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zhelensky, İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nda neredeyse bir konuşma yapacaktı. (Video: Washington Post)

Kissinger’ın yorumları, dünya liderlerinin Rusya’nın Ukrayna’daki savaşını iddia etmesiyle geldi “Bütün uluslararası düzen söz konusu.” Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Davos’taki küresel liderlere, savaşın yalnızca “Ukrayna’daki en güçlülerin hayatta kalması” veya “Avrupa güvenliği sorunu” olmadığını, aynı zamanda “tüm dünya toplumu için bir görev” olduğunu söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “yıkıcı öfkesinden” yakındı, ancak Rusya’nın “uluslararası hukuka dayalı demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve düzene saygı duyduğunu” söyledi.

READ  Çin Rekabetçiliği ve Chip Bill Evden Geçiyor, Biden'a Gidiyor

NATO lideri, Putin’in ‘büyük bir stratejik hata’ yaptığını; Donbass saldırıları yoğunlaşıyor

Ukrayna’nın çoğu, Zhelensky ile barış karşılığında topraktan vazgeçmeyecek. Anket yapıldı Kiev Uluslararası Sosyoloji Enstitüsü Bu ay Ukraynalıların yüzde 82’si Ukrayna’daki herhangi bir topraktan vazgeçmeye hazır değil, bu da savaşın uzayacağı anlamına geliyor. 13 Mayıs ile geçen Çarşamba arasında yapılan bir ankete göre, yalnızca yüzde 10’u işgali sona erdirmek için topraktan vazgeçmenin çabaya değer olduğuna inanırken, yüzde 8 kararsız.

Kırım, Sivastopol ve Donetsk ve Luhansk bölgelerinin bazı bölgeleri gibi 24 Şubat’tan önce Ukrayna makamları tarafından kontrol edilmeyen bölgelerin sakinleri örnekleme dahil edilmedi. 24 Şubat’tan sonra yurt dışına giden vatandaşlar ankete dahil edilmedi.

Kissinger’ın yorumları son gelişmeleri takip ediyor editoryal New York Times’ın yayın kurulu, Ukrayna’nın barışı sağlamak için “acı verici bölgesel kararlar” alması gerektiğini savundu.

Times yayın kurulu Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Sonunda Ukraynalılar zor kararlar vermeli: Rus işgaline karşı savaşan, ölen ve evlerini kaybedenler onlar ve savaşın sonucunun ne olacağına onlar karar vermeli.” almalı.”

Başyazı, Zhelensky’nin danışmanı Mikhail Potoliak’ınki de dahil olmak üzere, aksilikler yaşadı. Dedim Rusya’ya yapılacak herhangi bir teklif barışa giden yol değil, yıllardır ertelenen bir savaştır” dedi.

Uzun zamandır gerçek bir siyasi yaklaşımın savunucusu olan Kissinger, Pazartesi günkü yorumlarında, Avrupalı ​​liderlere, ulusların pratik hedeflerini ahlak ve politikalardan önce koyduğu Avrupa’da Rusya’nın yerini koymadan Çin ile kalıcı bir ittifak kurma tehlikesini vurguladı. .

Daily Telegraph’ın haberine göre, “Ukraynalıların gösterdikleri kahramanlıkla akıllıca eşleşeceklerini umuyorum.”

Eleştirmenler Kissinger’ın yorumlarını anlattı.talihsiz bir müdahaleUkraynalı parlamenter Inna Chowsun, Kissinger’ın tutumunu” gerçekten utanç verici “olarak kınadı.

“Eski ABD Dışişleri Bakanı’nın egemenliğin bir kısmından feragat etmenin herhangi bir ülke için barışa giden yol olduğuna inanması üzücü!” Chowchun Bunu tweetledi.

READ  UFC 275 Doğrudan Sonuçlar - Glover Teixeira Vs. Jiri Prochazka: Güncellemeler, Öne Çıkanlar, Dövüş Kartı, Başlangıç ​​Zamanı

Bodolyak, barışa yol açsa bile Ukrayna’nın topraktan vazgeçmeyeceği nakaratına geri döndü. Söylemek Ülke “Birisi cüzdanlarını doldurmak için egemenliğini takas etmedi.” O Bunu tweetledi Podoliak, Kissinger’ın Salı günü Putin ile el sıkışırken çekilmiş eski fotoğrafının, savaşın harap ettiği Ukraynalıların diplomatik tavsiyelere kulak vermediğini gösterdiğini söyledi.

“Bay # Kissinger vermenin ne kadar kolay olduğunu öneriyor. [Russia] Kısmen [Ukraine] Savaşı bitirmek için Polonya veya Litvanya’nın elinden alınmasına izin verecek.” Biraz özgürlük ve demokrasiyi savunmakla meşguller.

Adela Sullivan bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.