Hemşireler grevi: Mount Sinai NICU annesi, en iyi hemşireler greve gittikten sonra hastanede oğlunun yanında kalıyor


New York
CNN

Laura Ribas dört gündür oğlunun başucundan ayrılmadı.

Bir yaşındaki oğlu Logan, doğduğundan beri yenidoğan yoğun bakım ünitesinde (NICU) bulunuyor. Son üç buçuk aydır Mount Sinai Hastanesi’nde tedavi görüyor. Binlerce hemşire şu anda grevde.

Logan 27 haftalık prematüre doğdu ve akciğerleri az gelişmiş olduğu için solunum cihazına bağlı.

Ribas, Mount Sinai’deki NICU’nun grevden bu yana sürekli olarak yetersiz kaldığını söyledi. Ama Sina Dağı’ndan Hemşireler greve gitti Pazartesi günü, yeni seyahat hemşireleri Logan’ın birinci basamak hemşirelerinin yerini aldı – oğlunun ihtiyaçlarını tam olarak anlamayan hemşireler, dedi.

Ribas, oğlunu yeni seyahat hemşirelerinin gözetiminde yalnız bırakmaktan çok korktuğunu söyledi. Yanında olmak için işten izin aldı.

CNN’e konuşan Ribas, “Kendim için endişelenmeden tuvalete bile gidemediğimi düşünmek ürkütücü” dedi.

Ribas, seyahat hemşirelerinin durumu telafi etmeye çalışsalar da “oğlumu gerçekten tanımadıklarını” ve birimin etrafındaki işlerin nerede olduğunu hala öğrendiklerini söyledi.

Anneye göre, personel sıkıntısı nedeniyle onunla bire bir ilgilenemediler ve geceleri personel seviyelerinin düşük olduğunu söyledi.

Şu anda Mount Sinai Hastanesinde çalışan iki hemşire Pazartesi günü CNN’e verdiği demeçte, greve giden hemşirelerin yerini alması beklendiği gibi ek seyahat hemşirelerinin sahalara gelmediğini ve bunun da hastalar ve personel için strese neden olduğunu söyledi.

Mount Sinai Sağlık Sistemi, CNN’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Mount Sinai, greve hazırlık olarak Cuma günü duyurdu Yeni doğan bebekleri yoğun bakım ünitesine alın Diğer bölge hastaneleri için. Ancak Logan gibi en tehlikeli bebekler hastanenin NICU ünitesinde kalıyor. İsminin açıklanmaması koşuluyla CNN’e konuşan Mount Sinai’deki bir NICU hemşiresi, bir NICU bebeğini başka bir hastaneye nakletmenin riskli bir hareket olduğunu söyledi.

READ  Angels-Mariners sinsi sinsi sinsi sinsi MLB'den 12 askıya alınmasına neden oldu

CNN’e “Hastaneden çıkmamış bir bebek için büyük bir yolculuk” dedi. “İstediğimiz hiçbir şey olmuyor. Çocuklarımızın orada olmasını istiyoruz.

Hemşire, bebeğin durumu o kadar kritik ki, başka bir hastaneye nakledilmenin daha da karmaşık hale geldiğini açıkladı.

“En az bir doktor veya pratisyen hemşireye, hasta solunum desteği alıyorsa bir solunum terapistine ve pompalar üzerinde çalışacak ve gerekirse ilaç uygulayacak bir nakil hemşiresine ihtiyacınız var” dedi.

Ribas, oğlunun şu anda grevde olan birincil hemşirelerinin onu bırakıp durumunu kontrol etmek için getirmek zorunda kaldıkları için üzüldüklerini söyledi.

“Gerçekten harika birinci basamak hemşireleri var” dedi. “Grevden iki gün önce kalp krizi geçirdiği için bebeğimi terk etmek zorunda kaldıkları için gözyaşları içindeydiler, bu yüzden şimdi bununla ve personel eksikliğiyle uğraşıyorum. Bu çok korkutucu.”

New York City’deki iki özel hastane Montefiore ve Mount Sinai’de 7 binden fazla hemşirenin katıldığı hemşire grevi Salı günü ikinci gününe girdi. Montefiore, Salı günü pazarlık oturumları düzenleyeceğini söyledi. Hemşireler derneğine göre Mount Sinai’nin böyle bir planı yok.

New York Eyaleti Hemşireler Derneği (NYSNA) sendika yetkilileri, bir anlaşmazlık noktasının güvenli personel seviyelerinin uygulanması olmaya devam ettiğini söyledi.

Mount Sinai’de kanserli çocuklara kemoterapi uygulayan bir pediatrik onkoloji hemşiresi, hastalarının greve gitmelerine izin vermenin zor olduğunu, ancak bunun onların yararına olduğunu bildiğini söyledi.

“Bu hastaları her şeyden çok seviyoruz ve burada olmak bizim kalbimizi kırıyor – en azından benim kalbimi kırıyor – ama bunu onların bakımının geleceği için yapmak zorundayım.”

Ribas, hastane yönetiminin hemşirelerle yakında anlaşmaya varmasını umduğunu söyledi.

“Hemşireler NICU’nun kalbidir ve bunu garip bir duruma dönüşmeden önce çözmeleri gerekir – çünkü burada her dakika, her saat bebeklerin ölme riski çok, çok yüksektir.”

READ  Philadelphia itfaiyecisi çöken binada öldü; 5 kişi daha kurtarıldı

“Çocuğunuzu geri getirecek hiçbir şey yok. “Hiçbir şey,” dedi.

– CNN’den Tami Luhby, Vanessa Yurkevich ve Mark Morales bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.