Hazine getirileri, beslenen dakikalardan sonra düşüyor

Yatırımcılar son Federal Rezerv toplantısının tutanaklarını sindirirken, ABD Hazine getirileri büyük ölçüde Perşembe gününe eşitti.

Ölçekte verim 10 yıllık hazine notu %2.74’e düştü. verim 30 yıllık hazine bonosu 1 baz puan %2.974’e yükseldi. Getiri, fiyatın tersi yönde hareket eder ve 1 baz puan %0.01’e eşittir.

Merkez Bankası tarafından yayınlanan dakika Çarşamba öğleden sonra Mayıs toplantısından bu yana, merkez bankası, piyasanın beklediğinden daha ileri gidecek olan 50 puanlık birkaç faiz oranını yükseltmeye hazır olduğunu belirtti.

Federal Açık Piyasa Komitesi ayrıca merkez bankasının “tarafsız” politika pozisyonunun ötesine “sınırlı” bölgeye geçebileceğini söyledi.

Hacium Asset Management’ın CEO’su ve kurucusu Yogi Diwan, Perşembe günü CNBC’den Squawk Box Europe’a, Fed tutanaklarının “piyasanın beklediğinden çok daha az şahin olduğunu ve her zaman Fed’in faiz artırımlarının beklentileri aştığını gördük” dedi.

Bu nedenle, şirketinin ekonomik büyüme yavaşladıkça daha düşük bir oran artışı beklediğini, ancak “sorun şu ki, henüz bunu haklı çıkaracak ekonomik verilere sahip değilsiniz. [in terms of how] Önümüzdeki üç ila altı ay içinde piyasaya sürülecek.”

CNBC Pro’dan Hisse Senedi Seçenekleri ve Yatırım Trendleri:

ABD hisse senetleri yükselirken, Çarşamba günü Hazine getirileri tutanakların yayınlanmasının ardından çok az hareket gördü.

Perşembe günü, ilk çeyrek için ABD GSYİH büyümesinin ikinci tahmini 08:30 ET’de açıklanacak.

21 Mayıs’ta sona eren haftada açılan işsizlik başvurularının sayısı da 20:30’da açıklanacak.

Nisan ayında vadesi gelen ev satış verileri saat 10.00’da ET’ye açıklanacak.

CNBC’den Jeff Cox bu pazar raporuna katkıda bulundu.

READ  Bryce Harbor Yaralanma Güncellemesi: Patrice'in Belize yıldız sahasında sol başparmak kırığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.