Harini Logan, tarihi Spell-Off’tan sonra 2022 Scripps Ulusal Spelling Bee Şampiyonu oldu

San Antonio, Teksas’ta bir yerli, bir kupa ve 50.000 dolarlık bir çek aldı.

Hecelemede Harini, 12 yaşındaki Vikram Raju ile kafa kafaya çarpıştı ve yarışmacıları 90 saniyede kaç kelimeyi doğru telaffuz edebildiklerini test etti.

Harini 26 kelimenin 21’ini doğru yazdı ve Vikram 19 kelimenin 15’ini doğru yazdı.

Harini, kupayı sahnede tutarken, “Dürüst olmak gerekirse, bunun çok gerçeküstü olduğunu düşünüyorum, bu arıdaki dördüncü kez” dedi. “Bu bir rüya, bu benim dördüncü arım ve kafam çok iyi.”

Harini, ilk heceleme hakkında şunları söyledi: “İlk başta biraz utandım. Cesaretle almaya karar verdim … Derin bir nefes aldım ve ona dışarı çıkıp elimden geleni yapmasını söyledim. Ne olursa olsun olacak. ”

Spelling Bee, bazı yıllar çalkantılı geçer çünkü çoğu ilkokul ve ortaokul öğrencisi, yetişkinlerin çoğunu tökezleten kelimeleri telaffuz eder.

Kovit-19 nedeniyle rekabet vardı 2020’de iptal edildi – Ülkenin en büyük ve en uzun soluklu eğitim programı için önemli bir değişiklik. (Ulusal Spelling Bee, 1925’te piyasaya sürüldü.)
Arı geçen yıl geri döndü, ancak bazı değişikliklerle. Bu etkinlikte, doğrudan değil, şahsen üç tur tamamlandı. 209 yarışmacı – 2019’da 562’den düşürüldü. Finaller, Maryland’deki National Port’ta değil, Florida’daki ESPN White World of Sports kampüsünde canlı olarak gerçekleştirildi.
Salgın öncesi rakamın hala altında olmasına rağmen, bu yıl geçen yıla göre daha yüksek olan 234 yarışmacı ile başladı. Yeni başlayanlar arasında, sadece 12 Perşembe günü finale katıldı.
Bu yıl bir diğer büyük değişiklik ise Bee TV’nin yayınlanması oldu. Neredeyse otuz yıldır ESPN’de olmasına rağmen, yarışma ION ve Bounce’da yayınlandı. ESPN, Scripps Ulusal Spelling Bee’nin evi oldu 1994 ten beriMevcut rakiplerin herhangi birinden daha uzun yaşıyor.

Salı günü ön eleme maçları başlarken, Çarşamba günü çeyrek final ve yarı final maçları oynanacak.

READ  Kevin Stefanski, Deshaun Watson'ın hayal kırıklığını küçümsüyor

Bu yılın ev sahibi LeVar Burton. Emmy ve Grammy Ödülü sahibi etkinliğin yarı final ve finallerine ev sahipliği yaptı.

A Aralık ayında raporBurton gönderiyi “bir onur” olarak nitelendirdi.

“Birçokları gibi ben de her yıl yarışmayı dört gözle bekliyorum ve bu mükemmelliği kutlama geleneğinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.