Hall of Famer ve iki kez Cy Young kazananı Gaylord Perry 84 yaşında öldü.CNN

Beyzbol Onur Listesi ve iki kez Cy Young Ödülü sahibi Gaylord Perry 84 yaşında öldü.

Perry Perşembe günü sabah 5 civarında Güney Carolina, Gaffney’deki evinde doğal sebeplerden öldü, Cherokee İlçe Adli tabibi Dennis G. Fowler onayladı.

Major League Beyzbol Komiseri Robert D. Manfred Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Gaillard Perry, Hall of Fame kariyeri boyunca tutarlı bir çalışan ve unutulmaz bir figürdü” dedi.

“Her zaman en başarılı San Francisco Devleri olarak hatırlanacak ve Cleveland ve San Diego’da geçirdiği süre boyunca hem Amerikan hem de Ulusal Liglerde Cy Young Ödülünü kazanan ilk atıcı oldu.

“Beş kez 20 maçın galibi, toplam sekiz farklı kulüp için sahaya çıktı ve kariyeri boyunca popüler bir takım arkadaşı ve arkadaştı. Major League Baseball adına, Gaylord’un ailesine, arkadaşlarına ve büyük oyuncumuzun hayranlarına en derin taziyelerimi sunuyorum.” oyun.

Beş kez All-Star olan Perry, 22 yıllık kariyeri boyunca sekiz takımla 314 kariyer isabetine sahip ve 5.350 isteka atışı ile MLB tarihinde altıncı sırada yer alıyor.

Perry, MLB’deki ilk çıkışını 1962’de 10 sezon oynadığı San Francisco Giants ile yaptı. Tükürük topu atan efsanevi sağ elini kullanan oyuncu, 1972 sezonundan önce artık Guardians olarak bilinen Cleveland Kızılderililerine takas edildi.

Kızılderililerle Perry, Amerikan Ligi’nde isabet (24) ve tam oyunlarda (29) lider olduktan sonra ilk Cy Young Ödülünü kazandı.

1975’te Texas Rangers’a takas edildikten ve üç sezon forma giydikten sonra Perry, 1978’de tekrar San Diego Padres’e verildi.

Padres ile Perry, ikinci kariyeri Cy Young’ı kazandı ve MLB tarihinde her iki ligde de ödülü kazanan ilk oyuncu oldu.

1991’de Perry, Pro Beyzbol Onur Listesi’ne alındı.

Beyzbol Hall of Fame üyesi Wade Boggs, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Hall of Fame ailemizin bir üyesini daha kaybettik. Düşünceler ve dualar Gaylord Perry’nin ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte, çok özleneceksin arkadaşım,” dedi.

READ  ABD Meclis Başkanı Kevin McCarthy göçmenlik, 'uyandırma' eğitim politikaları ve IRS finansmanı ile mücadele etme sözü verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.