Gürcistan savcıları, 16 sahte Trump seçmeninin de ceza soruşturmasının hedefi olduğunu söylüyor

Belgeler Salı günü geç saatlerde mahkemeye sunuldu Fulton County Bölge Savcısı Fannie Willis, 2020’nin sonlarında Ulusal Arşivlere gönderilen “resmi olmayan bir seçim belgesini” imzalayan 16 kişinin tümüne soruşturmada suçlanabileceklerini bildirdi.

Önemli gelişme, savcıların çabaya dahil olanlara yönelik olası cezai suçlamalara daha da yaklaştığını gösteriyor. Ayrıca, Gürcistan’ı ve diğer önemli seçim sonuçlarını devirme çabalarını denetleyen eski başkanın hukuk ekibinin birkaç üyesine verilen mahkeme celbinin ardından soruşturmanın Trump’a yaklaşıyor olabileceğini öne sürüyor. Savaş alanı durumları.

“Ulusal Arşivlere sunulan resmi olmayan bir seçmen belgesini imzalayan on altı kişiden her biri, ifadesinin özel amaçlı bir büyük jüri tarafından istendiği ve bir soruşturmanın hedefi olduğu konusunda kişiyi uyaran benzer bir hedef mektubu aldı.” Savcılar Salı söyledi.

Daha önce mahkemeye başvurmuş Salı günü, 16 sahte GOP seçmeninden 11’inin sadece tanık değil, soruşturmanın hedefi olduklarını söyleyen mektuplar aldığını ortaya çıkardı.

Willis’in ofisi, bu sahte seçmenlerin avukatlarına, ifadeden dönüşün, duruşma sırasında ortaya çıkan “yeni kanıtların” sonucu olduğunu söyledi.

Willis’in ofisi bir savunma dosyasında, “Soruşturmamız olgunlaştıkça ve yeni kanıtlar gün ışığına çıktıkça, dürüstlük ruhu içinde, müvekkilinizin statüsünün bir ‘hedef’ haline geldiğini size bildirmenin uygun olduğunu düşünüyoruz,” dedi. .

Trump kampanyasının sahte seçim belgelerini devretmenin bir yolunu yaratmadaki rolü Joe BidenGürcistan’daki başarı, son aylarda Gürcistan avukatları ve yargı tarafından artan bir inceleme altına alındı. CNN daha önce, Trump kampanya yetkililerinin, Trump’ın kaybettiği yedi değişken eyalette uygun olmayan seçmenleri çıkarma çabalarını denetlediğini bildirmişti. 6 Ocak 2021 ayaklanmasını araştıran Meclis Seçim Komitesi, çabayı Trump’ın ABD Başkentine yapılan saldırıyla sonuçlanan seçimi bozmak için “yedi parçalı planı” ile ilişkilendirdi.

Bu plan, sahte seçmenleri, o zamanki Başkan Yardımcısı Mike Pence’e seçim oylarını saymayı bırakması için baskı kampanyası ve Trump’ın başkente yürümeye yönlendirdiği şiddetli bir mafyanın toplanmasını içeriyordu.

READ  Fuecoco, Quaxly ve Sprigatito için Pokemon Scarlet ve Violet Starter Evrim Rehberi

Seçmenlerin savunucuları, 25 Temmuz’dan bu yana ortaya çıkacak büyük jüri mahkeme celplerini “bozmak” için hareket ettiklerini ve onları “haksız ve baskıcı” olarak nitelendirdiklerini söylüyorlar.

Eyalet Cumhuriyetçi Parti Başkanı David Shafer, büyük jüri soruşturmasında hedef olarak kabul edilen 16 sahte seçmen arasında yer alıyor. CNN daha önce Fulton County DA’nın Shaffer’a soruşturmasının bir parçası olarak suçlanabileceği konusunda uyaran bir hedef mektup gönderdiğini bildirmişti.

Mahkeme belgeleri, daha önce Schafer ve diğer sahte seçmenleri büyük jüri davasında tanık veya hedef olarak kabul edilen Trump’a bağlayan Georgia savcılarının bir kaymasını yansıtıyor – Willis’in ofisinin yapmadığını öne sürüyor. İki kaynak CNN’e verdiği demeçte, o sırada eylemlerini suçlu olarak görün.

Savunma avukatları tarafından Salı günü sunulan mahkeme kayıtlarına göre, savcılara 11 seçmenin “aslında büyük jüriye önemli bir ifade vermeyi planladıkları” söylendikten sonra, Haziran ayı sonlarında bu durum değişti.

Salı günü savunma avukatları, Willis’in mektubunun bir “tanıtım dublörü” olduğunu öne sürdüler.

Mahkeme dosyalamasında, “Kaçınılmaz sonuç, adayların statü değişikliğinin yeni kanıtlar veya suça maruz kaldıklarına dair dürüst bir inançla değil, daha çok haklarını alenen savunmak için uygunsuz bir istek, bir tanıtım dublörü tarafından motive edildiğidir.” Dedi.

Shaffer, Gürcistan’da Trump yanlısı bir aday olarak görev yaptı ve federal müfettişler, Georgia savcıları ve ABD başkentine 6 Ocak saldırısını araştıran Meclis Seçim Komitesi’nden gelen soruşturmalarla karşı karşıya kaldı. Trump’ın yaklaşık 12.000 oyla kaybettiği Sahil Eyaletinde sahte seçmenlerin örgütlenmesine yardım etti.

Willis’in ofisi, Gürcistan’daki Trump yanlısı seçmenlerin eylemlerinin seçim yetkililerine baskı yapmak ve Biden’ın zaferini engellemek için daha geniş ve potansiyel olarak yasadışı bir komplonun parçası olabileceğini bilip bilmediklerini belirlemeye çalışıyor gibi görünüyor.

Georgia, eyalet ve federal düzeydeki araştırmacılar için merkezi bir merkezdir. Atlanta bölgesi soruşturması, Trump’ın Gürcistan Dışişleri Bakanı Brad Raffensberger’i devleti devirmek için gereken oyları “bulması” için baskı yapması için yaptığı rezil telefon görüşmesinden sonra ateşlendi.

READ  Tiger Woods, PGA Şampiyonası'ndan çekildi

Shafer, Şubat ayında bir Meclis Seçim Komitesine, o zamanki cumhurbaşkanı eyaletin oylarını kaybettikten sonra sahte seçmen planının Trump kampanyası yönünde geldiğini söyledi.

CNN daha önce, Rudy Giuliani’nin Trump kampanya yetkililerini, 6 Ocak’ta kongre oyları sayıldığında Biden’ın zaferini devirmek için daha geniş bir komplonun parçası olarak yasadışı seçmenleri hedef almaya yönlendirdiğini bildirmişti.

Bu hikaye ek güncellemelerle güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.