Güney Kore ve Japonya hisseleri Powell’ın konuşmasının ardından %2 düştü

Bir yaya, 30 Nisan 2021’de Tokyo’da bir elektronik tahtada görüntülenen Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’ndaki Japon şirketlerinin hisse senedi fiyatlarına bakıyor.

Yuki Iwamura | AFP | Getty Resimleri

Asya-Pasifik hisse senetleri, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü Jackson Hole’da yaptığı konuşmanın ardından Pazartesi günü düşük işlem gördü. uyardı Yükselen faiz oranları ABD ekonomisine “biraz acıya” neden olacakYüksek faiz oranlarının “bir süre” devam edeceğini söylüyor.

bu Nikki 225 Japonya %2.9 ve Topix endeksi %2.1 düştü. Güney Kore’nin Cosby %2.2 düştü ve COST endeksi %2.5 düştü.

Avustralya’da, S&P/ASX 200 %2 düştü.

MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi %0,9 düştü. Japon Yeni Dolar 138,27 seviyesinden işlem görüyordu.

ABD’de Cuma günü, Dow Jones sanayi ortalaması 1.008 puan veya %3.03 düşüşle 32.283,40’a düştü. S&P 500 %3.37 düşüşle 4.057.66’ya düşerken, Nasdaq Bileşik Endeksi %3.94 düşüşle 12.141.71’e geriledi.

Powell, “Daha yüksek faiz oranları, daha yavaş büyüme ve daha yumuşak işgücü piyasası koşulları enflasyonu düşürürken, hane halklarına ve işletmelere biraz acı getirecek” dedi. “Bunlar, enflasyonu düşürmenin talihsiz maliyetleri. Ancak fiyat istikrarının sağlanamaması çok daha büyük acı anlamına gelebilir.”

Merkez bankasının Eylül ayındaki kararının “gelen verilerin eksiksizliğine ve gelişen görünüme bağlı olduğunu” söyledi.

READ  Hisse senedi vadeli işlemleri, ikinci bir düz negatif seanstan sonra biraz daha yüksek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.