Goldman Sachs kazançları Wall Street’i etkiledi

Goldman Sachs (GS) Haziran’da sona eren üç ayda 2,9 milyar dolar veya hisse başına 7,73 dolar kar açıkladı. Analistler, hisse başına 6,61 dolar kar bekliyorlardı. Bankanın geliri 11.9 milyar dolardı. Bu bir yıl öncesine göre %23 düşerken, yine de 10.7 milyar dolarlık fikir birliği tahminlerini aştı.
Goldman Sachs hissesi, 30 hisse senedinden biri Dow, Pazartesi gün ortası ticaretinde %2 yükseldi. Sonuçlar desteğe yardımcı oldu Geniş pazar birlikte Dow ve diğer finansal hisse senetleri biraz daha yüksekti.

Goldman Sachs, 2022’nin ilk yarısında hisselerinin düşmesine rağmen büyüdü. Bankalar için ortam özellikle zorluydu.

yarışmacılar JP Morgan Chase (JPM) Ve Morgan Stanley (Bayan) İkisi birden Geçen hafta açıklanan kazançlar Kaçırılan tahminler. Amerika Bankası (BAC) Pazartesi günü beklentileri karşılamayan gelir ve kazançlar yayınladı. İşlerinin yatırım bankacılığı tarafı, genellikle hayal kırıklığı yaratan sonuçlardan sorumludur.

Ancak Goldman Sachs’a devasa tahvil alım satım bölümündeki artış yardımcı oldu. Sabit getirili ticaret kazançları, Federal Rezerv faiz oranı artışları nedeniyle getiriler yükseldikçe arttı.

Goldman Sachs ayrıca, dijital banka Marcus’u içeren tüketici ve varlık yönetimi bölümünün, geçen yılın aynı dönemine göre %25 artarak çeyrekte yaklaşık 2,2 milyar dolar gelir elde ettiğini söyledi.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon bankanın basın açıklamasında, “Artan volatilite ve belirsizliğe rağmen, çevrede gezinme yeteneğimize güveniyorum” dedi.

Tüketici işletmeleri durgunluk korkularına rağmen güçlü kalmaya devam ediyor

Enflasyon ve olası bir durgunlukla ilgili endişelere rağmen, en büyük bankaların tüketici segmentleri iyi performans göstermeye devam ediyor.

Analistlerle yaptığı bir konferans görüşmesi sırasında Salomon, tüketici işinde “önemli bir kredi bozulması belirtisi görmüyoruz” dedi.

Bank of America ayrıca tüketici bölümünden sağlıklı sonuçlar yayınladı. BofA CEO’su Brian Moynihan Pazartesi günü yaptığı bir konferans görüşmesinde analistlere verdiği demeçte, “Banka gelecekteki bir resesyonla ilgili tartışmaların farkında ve şirketi son on yılda sorumlu bir büyümeyle hazırladık.”

READ  Lezzetli isim ama Big Mac değil: Rusya, McDonald's restoranlarını yeniden adlandırdı

Moynihan, “Ancak mevcut müşteri tabanımıza baktığımızda, operasyonları açısından yavaşladıklarını görmüyoruz,” diye ekledi.

Bankalar şimdi 2008 küresel mali krizi ve Büyük Durgunluk sırasında olduğundan çok daha sağlıklı bir mali konumdalar. ABD’nin önde gelen finans kurumlarının tümü Merkez bankasının en son stres testlerini geçtiBankaların gelecekteki ekonomik ve piyasa şoklarına ne kadar iyi dayanabileceğini ölçer.

Stres testi sonuçlarının ardından birçok büyük banka temettülerini artırdı. Goldman Sachs, çeyreklik kazançlarını %25 artırdı.

Buna rağmen, Goldman Sachs’ın hisseleri bu yıl %20’den fazla değer kaybetti. Ve daha geniş pazarın mücadeleleri Goldman Sachs çalışanları için kötü haber. Banka Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ikramiye havuzu olarak bilinen tazminat ve sosyal yardım maliyetlerinin bir yıl öncesine göre %30’dan fazla düştüğünü söyledi.

Goldman’ın finans direktörü Dennis Coleman, analistlerle yaptığı bir konferans görüşmesinde, bankanın “zorlu bir çalışma ortamı” nedeniyle yeni işe alım hızını yavaşlatmayı planladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.