Georgia Bulldogs, Texas Christian University Boynuzlu Kurbağaları 65-7 yenerek üst üste ikinci Kolej Futbolu Playoff Ulusal Şampiyonasını kazandıCNN

Hayır. 1 Gürcistan Bulldogları İlk altı sürüşlerinde gol attılar ve Pazartesi gecesi Inglewood, California’da oynanan Kolej Futbolu Playoff şampiyonluk maçında Texas Christian University’yi 65-7 mağlup ettiler.

Kesin zaferde, Heisman ÖdülüFinal oyun kurucusu Stetson Bennett, 2011 ve 2012’de Alabama’dan bu yana Bulldogs’u (15-0) arka arkaya ulusal şampiyonluklara götürmek için dört gol attı ve iki gol daha koştu.

Bennett, kolejdeki son maçında 304 yarda 25’e 18’lik bir skorla bitirdi. Dördüncü çeyreğin bitimine 13:25 kala oyundan ayrıldı.

Bennett, başlık oyununu yayınlayan ESPN’ye ağlamamaya çalıştığını söyledi.

“Bütün dünyanın şampiyonları,” dedi duygularını yansıtacak kelimeler bulmaya çalışarak. “Bilmiyorum. Herkesi son bir kez görmeye, bilirsiniz, herkese sarılmaya çalışıyorum.

Georgia, TCU’dan Max Duggan devre öncesi son 28 sayıyı attıktan sonra ilk yarıda 38-7 öne geçti. Heisman Trophy ikincisiİlk çeyreğin bitimine 5:45 kala durumu 10-7 yapan bir gol için koştu.

İlk yarıda oyunu ve süreyi kontrol eden Bulldogs, ilk 30 dakikada yaklaşık 19 kez topa sahip oldu ve Horned Frogs’u (13-2) 354 yarda 121’e geride bıraktı.

Hücum ikinci yarıda Georgia baş antrenörü Kirby Smart Dogs’u etkili bir şekilde çağırana ve dördüncü çeyrekte daha fazla ikinci takım oyuncusu kullanmaya başlayana kadar devam etti. O zaman 52-7 idi.

Smart, ESPN’e “Çocuklarımızın korkmadan oynamasını istedik” dedi. Smart, oyuncularına yılın büyük bölümünde ülkenin en iyi takımı olduklarını ancak bu oyunda avcı olacaklarını söylediğini söyledi. Sadece son bir şansları vardı.

“Bu gece avlandık,” dedi.

Bulldogs, 2014’te yenilenen Kolej Futbolu Playoff’undan bu yana arka arkaya şampiyonluklar kazanan ilk takım.

Smart, “Çalışmaya istekliydiler. Herkesin kendileri hakkında söylediklerini dinlemediler. Herkes yıla başlayacaklarından şüphe duyuyordu ve omuzlarındaki o çip, ekibimize avantaj sağlayacak kadar büyüktü.”

İkinci sınıf geniş bir alıcı olan Georgia’dan Ladd McConkey, Bulldogs’un arka arkaya 55 sayısının ilk altısını oluşturan geniş açık, 37 yarda bir gece havuzu da dahil olmak üzere iki gol attı.

Yılın milli oyuncusu ikinci sınıf sıkı son Brock Bowers, yedi resepsiyonunda bir gol yakalama ve 152 yarda elde etti.

READ  Groundhog Day 2023: Punxsutawney Phil uzun bir kış öngörüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.