First Lady Jill Biden’ın Corona virüsüne yakalandığı doğrulandı.

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Beyaz Saray, First Lady Jill Biden’ın koronavirüs için pozitif test ettiğini ve izolasyonda bir antiviral tedaviye başlayacağını söyledi.

Sözcüsü Elizabeth Alexander yaptığı açıklamada, “Pazartesi günü rutin muayenesi sırasında COVID-19 için negatif test ettikten sonra, First Lady akşamları soğuk algınlığı benzeri semptomlar geliştirmeye başladı.” Dedi. “Hızlı antijen testinde tekrar negatif çıktı, ancak PCR testi pozitif çıktı.”

Alexander, 71 yaşındaki Jill Biden’in “çifte aşılı, iki kez takviyeli ve sadece hafif semptomlar yaşadığını” kaydetti. First Lady’ye antiviral tedavi paxlovid verildi ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin yönergelerine göre en az beş gün boyunca diğerlerinden izole edilecek.

Alexander, “First Lady’nin yakın arkadaşları bilgilendirildi” dedi. “Şu anda Güney Carolina’da özel bir rezidansta kalıyor ve arka arkaya iki negatif COVID testi aldıktan sonra eve dönecek.”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, koronavirüs tavsiyelerinin çoğunu gevşetti ve bireylere daha fazla sorumluluk yükledi. (Video: Washington Post)

79 yaşındaki Başkan Biden, First Lady’nin pozitif testinden haftalar sonra geldi. 21 Temmuz’da yapılan test, korona enfeksiyonunun varlığını doğruladı. Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre, cumhurbaşkanının Salı sabahı yapılan bir antijen testinde koronavirüs için negatif test ettiğini, ancak first lady’nin yakın teması olduğu için içeride ve başkalarıyla yakın temas halindeyken 10 gün boyunca maske takacağını söyledi. .

“Cumhurbaşkanının test kapasitesini artıracağız ve bu sonuçları raporlayacağız” diye ekledi.

Jill Biden, gazilere ve askeri ailelere adanmış iki etkinlikte konuşmak için Perşembe ve Cuma günleri Florida’yı ziyaret edecekti.

READ  Wolde ilkokul çekimleri: Teksas Kamu Güvenliği Direktörü polis müdahalesini 'kötü başarısızlık' olarak nitelendirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.