F1 Grand Prix Yarış Sonuçları: Verstappen Kanada GB’ını kazandı

Verstappen, stratejide önemli bir rol oynayan sanal güvenlik arabalarına iki kesinti ile yarışın çoğunluğunu yönetti.

Ancak son aşamalarda bilimin eline geçen, son aşamalarda Verstopane’e saldırmasına izin veren tam teşekküllü bir savunma aracıydı, ancak yolunu bulamadı.

devamını oku:

2022 Kanada Grand Prix Yarışı Sonuçları

Kanada Grand Prix’si nasıl ortaya çıktı?

Verstappen ilk turda golünü kullandı ve oraya ondan önce ulaştı Fernando Alonso (Alp) Ve Bilim. Lewis hamilton dördüncü sırayı aldı Mercedes Teker teker savaşından sonra Kevin Magnussen Birkaç dakika sonra 3. virajda Dane, hortumunun sağ ön kanat uç plakasına küçük bir hasar verdi.

Science, TRS-Ed Alonso’yu 3. turda ikinci sıraya yerleştirdi ve Verstappen şimdiden 2,5 saniye öndeydi.

George RusselMercedes Harbin’de beşinci oldu ve Magnuson’a siyah ve turuncu bayrak gösterildi. 8. Turun sonunda altıncı sıradan yeni bir ön kanat için vurdu.

Sergio PerezRed Bull Lab 8’inde bir vites kutusu arızası yaşadığı ve sanal bir güvenlik aracına neden olduğu için hafta sonu kötüden daha da kötüye gitti. Lider Verstappen sert lastikler kullanarak Science ve Alonso’yu birinci ve ikinci olmaya teşvik etti. Hamilton, Russell’a yer bıraktı ve durdu Stephen O’Connor (Alp) altıncı sırada tekrar katıldı.

Yarış 10. turda Alonso’nun 1.5 saniye önünde, Verstappen’in 4 saniye gerisinde devam etti. Yeni zorluklarda Hamilton, Okan’ı beşinciliğe itti.

Verstappen, Lab 15’te TRS’de Alonso’yu saniye farkla geçti, ancak şu anda Leader Science’ın 5,5 saniye gerisinde.

Haas ikinci aracını puanla kaybetti Mick Schumacher Perez, 19. Turda Russell’ın başka bir VSC’yi devirdiği noktada elendi. Bilim, VSC bittikten sonra pite girdi ve Hamilton’ın önünde üçüncü sırada tekrar katıldı.

Hamilton’ı engelledikten sonra, Lab 23’te Sainsbury, Alonso’yu ikinci sıraya geri getirdi ve Hamilton da bir tura çıktı. Alonso 29. tura damgasını vurdu ve Okan ve Leclerc’in arkasında yedinci oldu.

READ  Borsa toparlanırken, İngiltere enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesinde

Leklerk, 19.Th Motor değiştirme cezasından sonra sert lastiklerle başladı ve terzilerden 13 koşu aldı.Th 10 turdan sonra.

Sonra geri durdu Alfa Romeo Nın-nin Voltaire Potasyumüstesinden gelmek için çalışıyordu Alex AlbanS Williams. Ancak bir kez savaşmayı bıraktıklarında, Leklerk her ikisinin de önüne geçmeyi ve puanlarda sağlamlaşmayı başardı.

Leklerk daha sonra Ogan’ın arkasında kaldı ve burada 42. tura yükseldi – sonra yavaş bir duruş nedeniyle dört koltuk kaybetti ve onu 12’de TRS treninin arkasına koydu.Th Tekrar.

Verstappen, Lab 44’e ikinci kez çarptı ve üçüncü olarak Hamilton’ın arkasına geçti, ancak Hamilton onu sadece bir tur geçip durmadan hemen önce TRS’ye girdi.

Bilim, 25 turda 10 koşuyla yönetiliyor. O zamana kadar Leklerk puanlara geri döndü ve o sırada sekizinci sıraya yükseldi. Yuki Sunoda onu tut AlfaTauri Çukurlardan çıkış duvarında bir güvenlik arabası oluşturulur.

Science yeni bir Hart için yarıştı ve lastiklerle Verstappen’in altı tur gerisinde ve 16 turluk sprintte Hamilton, Russell, Okan, Alonso ve Lecklerk’in önünde yeniden başladı.

10. virajda Leklerk, Alonso’yu altıncı olarak geride bıraktı ve birkaç turdan sonra beşinci olarak Okan’a geçti.

Bir turda Science, Verstappen’in kuyruğunu aştı, ancak hüküm süren dünya şampiyonu cesaretini ve varlığını korudu.

Hamilton üçüncü, Russell, Lecklerk, Okan, Alonso, Potas, Zhou Guanyu (Alfa Romeo) ve mızrak yürüyüşü (Aston Martin).

devamını oku:

2022 Formula 1 Kanada Grand Prix hızlı turları

2022 Formula 1 Kanada Grand Prix’si bit durakları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.