EV hisseleri için zor bir günün sonunda Rivian’ın hem iyi hem de kötü haberleri var


New York
CNN İş

Hisse senedi ve diğer elektrikli araç üreticileri için acımasız bir günün ardından, elektrikli kamyon üreticisi Rivian, üçüncü çeyrek kazanç raporunda yatırımcılara karışık bir çanta verdi.

Bir yandan Rivian, Refinitiv tarafından ankete katılan analistlerin 1.7 milyar dolarlık tahmininden daha az olan 1.4 milyar dolarlık düzeltilmiş bir zarar bildirdi. Ayrıca, ikinci çeyrek raporunda net rezervasyonların 98.000’den 114.000’e yükseldiğini söyledi.

Ancak 536 milyon dolarlık geliri, ikinci çeyrek gelirine göre %47 artarken, analistlerin 552 milyon dolarlık gelir tahminlerinin altında kaldı.

Rezervasyonlardaki artış, elektrikli otomobil üreticisi Lucid’in Salı günü geç saatlerde elektrikli otomobilleri için yapılan rezervasyon sayısının önceki çeyreğin raporunda 37.000’den 34.000’e düştüğünü açıklamasının ardından geldi.

Bu mesaj Lucid tarafından gönderildi.

(LCTX)
Hisseler gün içinde %17 düşerek hem Rivian hem de Çinli EV üreticisi Neo’nun hisselerinin aşağı çekilmesine yardımcı oldu.

(NIO)
ABD ticaretinde normal saatlerde her biri %12.

Tesla, lider EV üreticisi

(TSLA)
Hisseler %7 düştü, ancak bu CEO Elon Musk’tan gelen haberlerden daha fazla etkilenmiş olabilir. Yaklaşık 4 milyar dolarlık Tesla sattı

(TSLA) Önce paylaşır Twitter satın almak için anlaşmayı kapattı İki hafta önce.

Rivian, Tesla dahil diğer otomobil üreticileri kadar iyi bir hedef olan bu yıl 25.000 araç üretme hedefini yineledi. Satış hedeflerini azaltın Tedarik zinciri sorunları nedeniyle yılda

Yılın ilk üç çeyreğinde, Rivian 14.000’den fazla araç üretti, bu nedenle yıl için 25.000 üretim hedefine ulaşmak, yılın son üç ayında 7.400’e kıyasla %45’lik bir artış anlamına geliyor. Çeyrek tamamlandı.

Ancak 2022 yılına kadar bu 25.000 hedefi vurmayı hedeflediğini söylese de, daha küçük R2 modelini alma hedef tarihini 2026’ya erteledi.

READ  2022 MLB Field of Dreams Oyunu: TV Kanalı, Canlı Yayın, Zaman, Bilinmesi Gereken Dört Şey Iowa'da Cubs vs. Reds

Rivian’ın hisseleri, mesai sonrası işlemlerde raporda çılgınca sallandı, önce %3, ardından biraz daha düşük ve ardından %5 yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.