Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Senato yasağı nedeniyle ifade vermeyi reddetti

FTX Kripto Para Türevleri Borsası’nın kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, 9 Şubat 2022 Çarşamba günü Washington DC’de düzenlenen Senato Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi duruşmasında konuşuyor.

Sarah Silbiger/ | Bloomberg | İyi resimler

Senato Bankacılık Komitesi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in bu hafta şirketinin çöküşüyle ​​ilgili bir duruşmada ifade vermeyi reddettiğini söyledi.

Senatörler, kripto platformu kurucusu Bahamalar merkezli Bankman-Fried’in avukatlarının, komite önünde ifadesini zorlamak için bir mahkeme celbi tebliğini kabul etmeyeceğini söyledi.

Bankman-Fried planlanmış Salı günü, şirketinin çöküşüne odaklanacak bir Meclis Mali Hizmetler Komitesi duruşmasına katılması planlanıyor.

Senato Bankası Başkanı Senat, yaptığı ortak açıklamada Sherrod Brown, D-Ohio ve R-Pa’dan Kıdemli Üye Pat Toomey, “Senato, Sam Bankman-Fried’e bankacılık, barınma ve ön tanıklık için iki farklı tarih verdi. tanıklık.”

“Hesap verme sorumluluğundan benzeri görülmemiş bir şekilde vazgeçiyor” dediler. “Bankman-Fried’in avukatı mahkeme celbi tebliğini kabul etmek istemediklerini söylediği için, onun komite önüne çıkması için çalışmaya devam edeceğiz. Amerikan halkına açıklama yapması gerekiyor” dediler.

Pazartesi günü erken saatlerde Bankman-Fried, duruşmada ifade vermesinin “şu anda planlanmadığını” söyledi. Twitter Space röportajında, panelin önüne çıkma konusunda bir konuşma yapmaya “açık ve istekli” olduğunu da belirtti.

Brown ve Toomey yakın zamanda tehdit edildi Mektup Banker-Fried, Çarşamba günkü duruşmada “ifade vermemeyi seçerse” onu mahkemeye celp edecek.

Bankman-Fried, kripto borsası FTX’in birkaç gün içinde batmasının ardından Senato komitesi önünde ifade vermeye çağrıldı. Şirket patlamadan önce FTX’e bilgi verildi değişti Bankman-Fried’in ticaret kolu Alameda Research’ün milyarlarca dolarlık müşteri fonu var.

Brown ve Toomey, Bankman-Fried’e ifadesini talep eden bir mektupta, “Müşteri fonlarının nasıl kötüye kullanıldığı, müşterilerin kendi paralarını çekmelerinin nasıl engellendiği ve sizin bunu nasıl örtbas ettiğiniz konusunda hâlâ önemli yanıtlanmamış sorular var.”

READ  Voyager 1 uzay araştırması konumu hakkında kafası karışmış görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.