Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını durdurma teklifi CFO üzerinde baskı yaratıyor

elon muskdevralmayı durdurma girişimi

heyecan Inc.

Bu, hisse senedi fiyatlarında düşüş ve daha yüksek maliyetlerle karşı karşıya olan sosyal medya şirketinin finans direktörü Ned Segal için sorunlu.

Bay. Musk Cuma günü Twitter’a, şirketin platformundaki sahte hesapların seviyesini değerlendirmek için gereken bilgileri sağlamadığı için 44 milyar dolarlık anlaşmayı Nisan ayında bırakmayı planladığını söyledi. Twitter, işlemi tamamlamayı taahhüt ederken, yönetim kurulu başkanı Brett Taylor, şirketin anlaşmayı uygulamak için yasal işlem başlatacağını söyledi. Twitter, 10 Temmuz Pazartesi günü bir mektup yayınladı ve Sayın Başkan’a sordu. Musk’ın girişimi, birleşme anlaşması kapsamındaki yükümlülüklerinden vazgeçmekti.

Yatırım danışmanlığı hizmetleri şirketi KeyBanc Capital Markets Inc.’in genel müdürü Justin Patterson, “Bu mahkeme savaşı ne kadar uzarsa, maliyetleri düşürmek, nakdi korumak ve işi finanse etmek için o kadar fazla baskı var” dedi.

Twitter ve Bay Musk arasında bir dava, şirketin hisse fiyatı üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir. Nisan sonunda anlaşmaya varıldığından bu yana, sosyal medya şirketleri dijital reklam pazarını yumuşattığı için Twitter hisseleri S&P 500’deki yaklaşık %10’luk düşüşe kıyasla yaklaşık %35 düştü.

Twitter S&P 500 Pazartesi günü en kötü performansı gösteren oldu. Şirketin hisseleri Pazartesi günü 32.65 dolardan kapandı. Bu, Musk’ın ödemeyi kabul ettiği 54,20 dolarlık hisse fiyatından neredeyse %40 daha azdı.

Şirket, Nisan ayında 31 Mart’ta sona eren çeyrek için toplam maliyet ve giderlerin bir önceki yılın aynı dönemine göre %35 artarak 1,33 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Reklam geliri %23 artarak 1,1 milyar dolara yükseldi, ancak analistler ekonomik ortam kötüleşirse bunun zarar göreceğini söyledi.

Twitter Inc.’in CFO’su Ned Segal


Fotoğraf:

David Paul Morris/Bloomberg Haberleri

Bay. Segal, Eski

Goldman Sachs Grubu Inc.

2017’den beri Twitter’ın finansmanından sorumlu olan bankacı, kısa süre önce daha düşük finansman maliyetlerinden yararlanarak ek borcu artırdı. Şirket, işten çıkarmaları geçen hafta açıklamıştı. Yetenek edinme ekibinin %30’u May, işe alımları askıya alacağını ve maliyetleri azaltacağını söyledikten sonra. Twitter, işten çıkarmaların 100’den az kişiyi etkilemesinin beklendiğini ve yetenek edinme ekibiyle sınırlı olduğunu söyledi.

Bay sözleşmeden uzaklaşıyor. Kıdemli başkan yardımcısı Neil Beckley, Musk’ın hamlesinin Twitter’ın sermaye yapısını olumsuz etkilemesinin beklenmediğini söyledi.

Moody’s şirket

Bir derecelendirme kuruluşu.

Anlaşma bekleniyordu Twitter etkinizi üç katına çıkarın Ve faize yüz milyonlarca dolar ekleyin. Anlaşma iptal edilirse şirket “daha iyi bir konumda” olacak Bay Bay. Beckley’i ekledi.

Twitter’ın nakit ve nakit benzerleri, bir önceki yılın aynı döneminde 4,25 milyar dolardan yılın ilk çeyreğinde 2,30 milyar dolara düştü. Kısa vadeli yatırımları çeyrekte %12,7 düşüşle bir yıl önceki 4,55 milyar dolardan 4 milyar dolara geriledi. Veri sağlayıcı S&P Global Market Intelligence’a göre, Twitter’ın ilk çeyreğin sonunda toplam borcu 2021 sonunda 5,54 milyar dolardan yaklaşık 6,62 milyar dolara yükseldi.

S&P, borcun bir kısmının dönüştürülebilir tahviller ve kıdemli senetler şeklinde olduğunu ve Twitter’ın bu yıl veya gelecek yıl vadesinin olmadığını söyledi. S&P verilerine göre Twitter, bu yılın başlarında dönüştürülebilir tahviller şeklinde 2.43 milyar dolarlık ek borç aldı.

S&P Global Ratings Perşembe günü Twitter’ın BB+ notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına düşürdü ve kredi izlemesi negatif oldu ve şirket ve Bay S. Ayrıca Musk arasındaki olası davanın, işlemi çevreleyen belirsizliğe katkıda bulunduğunu söyledi.

İşe alım dondurmasıyla Twitter, Çoklu çıkışlar gelir genel müdürü Bruce Falk ve tüketici işinin genel müdürü Kevin Baigpour da dahil olmak üzere üst düzey yöneticiler tarafından.

Bankacılık danışmanlığında kıdemli genel müdür Mark Mahaney, personelin yeni sözleşmeler yapmak için daha az motive olacağından, son karışıklığın çalışanların moralini etkileyeceğini ve bunun reklam gelirlerini azaltabileceğini söyledi.

Evercore Inc.

“Bu belirsizlik var ve morali bozacak. Eminim bir reklam durgunluğuna girerken, gelir elde etmeleri onlar için daha zor olacak” dedi. “Bence bu bir kabus olmalı. CFO.”

Yorum için Sn. Musk ve Mr. Segal cevap vermedi. Twitter yorum yapmaktan kaçındı.

yaz Jennifer Williams-Alvarez, [email protected] adresinde

Telif Hakkı ©2022 Dow Jones & Company, Inc. Tüm hakları Saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Instagram çöktü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.