Elon Musk’ın SpaceX’i önemli bir mektupta en az beş kişiyi vurdu

SpaceX’in Kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bat 39A’da SpaceX Falcon 9 roketini ABD, Cape Canaveral’daki Kennedy Uzay Merkezi’nde fırlatmadan önce yörüngeye fırlatılan ilk sivil ekip olan Inspiration 4 ekibini ziyaret etti. 15 Eylül 2021. REUTERS / Joe Skipper / Dosya Fotoğrafı

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

17 Haziran (Reuters) – Özel roket şirketi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, kendisini eleştiren ve yöneticileri şirket kültürüne daha kapsayıcı olmaya çağıran bir mektup hazırlayıp dağıttığı için kovuldu.

SpaceX, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

New York Times Perşembe günü, SpaceX’in durumdan haberdar olan üç çalışanı gerekçe göstererek mektuba dahil olan personeli işten çıkardığını bildirdi. İşten çıkarılan çalışan sayısını açıklamıyor.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

New York Times’ın bildirdiğine göre, SpaceX başkanı Quinn Shotwell, şirketin araştırdığı ve “ilgili birkaç çalışanı işten çıkardığı” bir e-posta gönderdi.

Gazete, Shotwell’in diğer çalışanların “rahatsızlık, korkutma ve zorbalık ve/veya öfke duygularına neden oldukları ve mektubun onları görüşlerini yansıtmayan bir şeyi imzalamaya zorladığı” gerekçesiyle işten çıkarıldığını söylediğini aktardı.

Reuters bu ifadeyi bağımsız olarak doğrulayamadı.

Milyarder Musk, Twitter için 44 milyar dolar teklif etti ve sitedeki ifade özgürlüğü kısıtlamalarına desteğini açıkça ortaya koydu. Perşembe günü, Twitter çalışanlarına, içerik yasa dışı olmadığı sürece “oldukça çirkin şeylere” izin vermelerini söyledi. devamını oku

Reuters, SpaceX mektubunu “SpaceX yöneticilerine açık bir mektup” olarak gördü ve Musk, kurduğu şirketi “endişeli ve utanmış” olarak nitelendirdi.

Üç talep listesi şunları içeriyor: “SpaceX, kendisini Elon’un kişisel markasından hızlı ve açık bir şekilde ayırmalı”, “SpaceX’i herkes için çalışmak için en iyi yer yapmak için tüm liderleri eşit derecede sorumlu kılmalıdır” ve “tüm formatları tanımlamalı ve aynı şekilde yanıt vermelidir.” devamını oku

READ  Cyber ​​​​Monday Fırsatı: 900 $ indirim 49" Samsung Odyssey Neo G9 Oyun Monitörü

Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla Inc.’in başkanıdır. (TSLA.O)Musk, Twitter gönderisinde Twitter’ı devralma isteği, Demokratlara yönelik eleştirileri ve cinsel taciz iddialarını yalanladı.

İlk olarak The Verge tarafından duyurulan SpaceX ile ilgili açık mektup, SpaceX personeli tarafından geçtiğimiz haftalarda hazırlandı ve konuya aşina olan birinin sorduğu binlerce çalışanı bir araya getiren dahili bir “Morale Boosters” grup sohbetinde bağlantı olarak paylaşıldı. Adlandırılmamış.

Şirketin baş mühendisi Musk, SpaceX’in en iyi hitlerinin çoğunda kilit bir figür olarak kabul ediliyor, yörünge roket güçlendiricilerinin yeniden kullanılmasına öncülük ediyor ve dokuz yıllık bir aradan sonra normal insan uzay uçuşunu Amerikan topraklarından getiriyor. .

Şirketin günlük işlerinin çoğunu yöneten Shotwell, SpaceX’in çalışan tacizine karşı “Sıfır Tolerans” standartlarını uyguladığını söyledi.

2002 yılında Maskal tarafından kurulan SpaceX, ABD uzay programında önemli bir rol oynayarak, Amerikan topraklarından uzaya NASA astronotları gönderebilen tek şirket haline geldi ve önümüzdeki on yıl içinde uzay ajansı için insanları aya göndermeyi planlıyor.

SpaceX, Pentagon’un ABD ordusunu ve casus uydularının çoğunu uzaya fırlatmak için güvendiği iki şirketten biri.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Joy Rowlatt, Eric M. Bangalore’de. Johnson’ın Raporu, Paranjot Kaur; Düzenleme Shailesh Kuber, Emilia Sithol-Modris ve Barbara Louise

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.