Elon Musk, Twitter anlaşmasının bot numaraları netleşene kadar devam etmeyeceğini söyledi

Musk’ın Twitter’ı satın alma planı, dünya çapındaki politika yapıcıları endişelendirdi.

Joe Kaptan | Reuters

Elon Musk 44 milyar dolar aldığını iddia etti heyecan Kaç hesabın sahte olduğu netleşene kadar ilerlemeyecek.

Twitter tarafından bu ayın başlarında yapılan bir tahmine göre, ilk çeyrekte mDAU’lar olarak bilinen, para kazandıran günlük aktif kullanıcılarının %5’inden daha azının bot veya spam hesapları vardı.

Ancak Musk, Twitter’daki hesapların yaklaşık %20’sinin sahte veya spam olduğunu tahmin ediyor ve sayının daha da yüksek olabileceğinden endişe ediyor.

“Teklifim, Twitter’ın SEC dosyalarının doğruluğuna dayanmaktadır” Musk tweet attı Salı sabahı. “Dün, Twitter CEO’su <%5 kanıt göstermeyi alenen reddetti. Bu anlaşma o gösterene kadar devam edemez."

Twitter hisseleri Salı günü piyasa öncesi işlemlerde %2.22 düştü. Twitter sözcüsü, CNBC’den gelen yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Musk’ın tweet’i, Twitter CEO’su Barack Agarwal’ın yayınlamasından birkaç saat sonra geldi. Uzun iplik Sosyal Ağlarda Spam Hakkında.

Bir yazılım mühendisi olan Agarwal, Twitter’ın spam derecelendirmelerinin, zaman içinde rastgele çoğaltılan binlerce hesabın birden fazla insan incelemesine dayandığını söyledi.

Twitter’ın paylaşılamayan herkese açık ve özel bilgiler gerektirdiğinden, platformdaki spam hesaplarının tam sayısının dış gruplar tarafından hesaplanamayacağını söyledi.

“Dışarıdan, hangi hesapların hangi gün mDAU sayıldığını bilmek mümkün değil” dedi.

miskin analizi

Musk, ekibinin platformdaki sahte hesapların sayısıyla ilgili kendi analizini yaptığını söyledi, ancak sosyal medya, yanlış bilgi ve istatistiksel analistler, daha fazla analiz için önerilen yaklaşımın bu olduğunu söylüyor. acıklı kusur.

“Bunu öğrenmek için ekibim twitter’da rastgele 100 takipçiden oluşan bir örneklem yapacak.” Musk Cuma günü tweet attı. “Başkalarını da aynı süreci tekrarlamaya ve ne bulduklarını görmeye davet ediyorum.”

Takip eden tweetlerinde yöntemine açıklık getirdi: “En çok takipçisi olan herhangi bir hesabı seçin” ve “Önce 1000 takipçiyi görmezden gelin, ardından her 10. sırayı seçin. En iyi fikirlere hazırım.”

Musk, çalışması için kanıt sunmadan 100 örneklem boyutunu seçtiğini çünkü bunun Twitter’ın gelir tablolarındaki sayıları hesaplamak için kullandığı sayı olduğunu söyledi.

“Herhangi bir akıllı rastgele örnekleme işlemi iyidir. Birçok kişi sözde / spam / yinelenen hesaplar için aynı sonuçları alırsa, diyecektir. Örnek boyutu sayısı olarak 100’ü seçtim çünkü Twitter bunu <%5 yinelenen / spam / olarak sayıyor. kopyala."

Carl D. Washington Üniversitesi’nde profesör olan Bergstrom, insanların verileri anlamalarına ve çevrimiçi olarak yanlış temsil edilmekten kaçınmalarına yardımcı olmak için bir kitap yazdı ve herhangi bir Twitter hesabının yüz takipçiyi modellemede “özenle çalışkan” olmaması gerektiğini söyledi. 44 milyar dolarlık satın almalar için.

100 örneklemin boyutu o kadar küçük ki, bu tür sorunları inceleyen sosyal medya araştırmacılarının norm ve seçim yanlılığı ortaya çıkabilir, dedi.

Facebook Kurucu ortak Dustin Moskovitz, Musk’ın yaklaşımının gerçekten rastgele olmadığını, çok küçük bir örnek kullandığını ve büyük hatalara izin verdiğini söyleyerek kendi Twitter hesabı aracılığıyla konuya ağırlık verdi.

CNBC’den Lora Collodny’nin ek raporu.

READ  Boston Celtics, Golden State Warriors'a Karşı NBA Finalinden Korkmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.