Elon Musk, ‘Tabağımda Çok Fazla İşim Var’ Diyor

NUSA DUA, Endonezya, 14 Kasım (Reuters) – Milyarder Elon Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ı satın alması ve liderliği hakkında sorulduğunda “haftanın yedi günü, sabahtan akşama kadar… tam zamanlı” çalıştığını söyledi. otomobil üreticisi Tesla Inc (TSLA.O).

Bali’deki G20 zirvesinin oturum aralarında bir iş konferansında video bağlantısı aracılığıyla Musk, “Tabii üzerimde çok iş var, orası kesin” dedi.

Musk, her iki şirketin de CEO’su ve roket şirketi SpaceX’i, beyin çipi girişimi Neuralink’i ve tünel şirketi Boring’i yönetiyor. Organizatörler tarafından gönderilen bir batik gömleği giymiş, mumla aydınlatılmış bir ekranda belirdi ve yetkisiz bir yerden konuştuğunu açıkladı.

Tesla yatırımcıları, otomobil tasarımından tedarik zinciri sorunlarına kadar operasyonel kararlara kişisel olarak dahil olan, kendini itiraf eden bir “nanom yöneticisi” olan Musk’ın, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi için çok önemli bir zamanda dikkatinin dağılmasından endişe ediyor.

Tesla’nın hisseleri, hisse senedini Twitter’da aldığını açıkladığı Nisan ayının başından bu yana yarıya düştü. Tesla hisse senedi satışları, Twitter ile ilgili satışlarını 20 milyar dolara çıkarmak için geçen hafta 4 milyar dolar da dahil olmak üzere baskıyı artırdı.

Çin’den gelen endüstriyel tedarik zincirlerinin karmaşıklığı ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yarattığı tehlikeler hakkında sorulan Musk, ne kadar meşgul olduğuna geri döndü.

Asya’daki birçok iş liderinin “Doğu’nun Elon Musk’ı” olmak istediği gözlemine yanıt veren Musk, “Ne dilediğine dikkat ederdim. Gerçekten ben olmak isteyen kaç kişi var bilmiyorum. . . Olduğumu ve gerçekte olduğumu hayal ettikleri gibi olmak istiyorlar.” Hayır. Bir sonraki adım, açıkçası kendime işkence etmek.”

Musk ayrıca içerik oluşturucuların platformda yaşayabilmesi için Twitter destek videosu ve uzun biçimli video görmek istediğini söyledi ancak ayrıntı vermedi. Açıklamaları Alphabet Inc’de canlı yayınlandı. (GOOGL.O) Ağ ışığı.

READ  Johnny Depp Amber Heard'ı İtiyor 10 Milyon Dolarlık Kararımın Haklı Olduğunu Duydu

Endonezya, Tesla ile pil yatırımı ve olası bir SpaceX roket fırlatma rampası konusunda bir anlaşma sağlamaya çalışıyor.

Musk, bunların hiçbiri için herhangi bir garanti vermedi, ancak Endonezya’nın elektrikli araç tedarik zincirinde büyük bir rol oynadığını ve SpaceX’in dünya çapında birden fazla fırlatma noktasına sahip olmasının “uzun vadede” mantıklı olduğunu söyledi.

Bali etkinliği sırasında Musk’ın nerede olduğu belli değil. Musk’ın Gulfstream G650’sini izleyen Twitter hesabına @ElonJet’e göre, kişisel jeti hafta sonu için Tesla’nın genel merkezi Austin, Teksas’taydı.

Musk, “Bu videoyu izliyorum ve bu gerçekten garip” dedi. “Burada, mumlarla çevrili karanlıkta oturuyorum.”

Musk, ekonominin sürdürülebilir enerjiye geçiş yapacağına inandığını da sözlerine ekledi. Uzay araştırmalarının bir öncelik olması gerektiğini söyledi “böylece evrenin doğasını ve içindeki yerimizi anlayabiliriz.”

“Belki milyonlarca yıl öncesine ait yabancı uygarlıklar veya uygarlıklar bulacağız, ancak eski uygarlıkların kalıntılarını görüyoruz. Bunun inanılmaz derecede ilginç olacağını düşünüyorum” dedi.

Laika Kihara’nın raporu; Kevin Krolicki tarafından yazıldı; Edwina Gibbs’in düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.