Elon Musk, mahkemeden Twitter’ın hızlı yargılama talebini reddetmesini istedi

Tesla CEO’su Elon Musk, “Son iki yıl birbiri ardına tedarik zinciri kesintileri oldu ve hala bunun dışında değiliz” dedi.

Patrick D. düşmüş | Reuters

elon musk Satın alma anlaşmasından tartışmalı olarak çekilmesiyle ilgili duruşmaya hazırlanmak için zamana ihtiyaç var heyecan 44 milyar dolar için avukatları Cuma günü Delaware Chancery Court’a başvurdu.

Twitter’ın bu Eylül’de hızlandırılmış tedavi ve bir deneme talep etmesinin ardından Musk’ın ekibi, denemenin gelecek yıla kadar beklemesi gerektiğini söyledi.

Musk’ın daha önce Twitter tarafından sunulan bir önergeye karşı çıkan avukatları, şirketi “iki aylık sürüklenme ve kafa karışıklığının ardından ani bir warp hızı talebinde bulunmakla” suçladı ve bunun “Twitter’ın gerçeği örtmek için en son hilesi” olduğunu söyledi. Spam hesaplar hakkında.”

Musk’ın tarafı, hızlandırılmış soruşturmanın haksız bir taktik olduğunu ve sitenin sahte hesaplarla ilgili sorunlarının boyutunu gizlemenin bir yolu olduğunu söylüyor. Bu haftanın başlarında, Twitter Musk’a dava açtısuçlamak tesla CEO, anlaşmadan çekilmek için kötü niyetli bir girişimde bulundu.

Musk’ın avukatları, karmaşık bir sözleşme ihlali davasının beş ila altı ay içinde bile denenmesinin “olağanüstü bir başarı” olduğunu savundu ve Şubat 2023’te bir duruşmanın “tarafların ve mahkemenin çıkarlarını dengeleyeceğini” söylüyorlar.

Twitter, yaklaşık 60 gün içinde bir duruşma talep etti.

Twitter yorum yapmaktan kaçındı. Musk, yorum talebine yanıt vermedi.

Görmek: Twitter, Musk’ı hisse değerini düşürmekle suçladı

READ  Goldman Sachs kazançları Wall Street'i etkiledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.