Elon Musk, kullanıcı verileri onaylandıktan sonra Twitter anlaşmasının ilerleyebileceğini söyledi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma anlaşması, sosyal medya platformunun gerçek kullanıcı hesaplarıyla ilgili ayrıntılar onaylanırsa devam edebilir.

Musk, kaçının ‘spam bot’ olduğunu ve kaçının gerçek olduğunu bilmek istiyor.

Tesla’nın milyarder CEO’su Nisan ayında 44 milyar dolara Twitter’ı satın almayı kabul etti, ancak Temmuz ayından bu yana anlaşmadan çekilmeye çalışıyor ve Twitter’ı kullanıcı tabanının gerçek boyutu ve dolandırıcılık ve anlaşmayı ihlal ettiğini söylediği diğer konular hakkında yönetim kurulunu yanıltmakla suçluyor.

Twitter, satın almayı kapatmak için geçen ay ona dava açtı ve Musk karşı dava açtı.

Elon Musk’ın Twitter profili bilgisayar ekranında, Twitter logosu ise telefon ekranında görüntüleniyor. (Getty Images/Getty Images aracılığıyla Jakub Borzicki/NurPhoto)

Her iki tarafın da Ekim ayında Delaware’de mahkemeye çıkması planlanıyor.

Elon Musk’ın Twitter ile gerçek sığır eti ortaya çıktı

Musk, Cumartesi günü erken saatlerde “Twitter, 100 hesabı örneklemek ve gerçek olduklarını doğrulamak için bir yol sağlarsa, anlaşma orijinal şartlarda devam etmeli” dedi. “Ancak, SEC başvurularının gerçekte yanlış olduğu ortaya çıkarsa, bu olmamalı.”

100 milyondan fazla Twitter takipçisi olan Musk’a meydan okundu Twitter CEO’su Barak Agarwal “Twitter Bot Yüzdesi Hakkında Kamuoyu Tartışmasına.”

Twitter San Francisco

San Francisco’daki Twitter genel merkezinin dışında bir tabela görüntüleniyor. (AP Fotoğrafı/Jed Jacobson / AP Haber Odası)

Twitter Cumartesi günü yorum yapmaktan kaçındı. Şirket birkaç kez açıkladı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Kullanıcı hesaplarının %5’inden daha azının sahte veya spam olduğu tahmin ediliyor, bunun daha yüksek olabileceğine dair bir sorumluluk reddi. Nisan birleşme anlaşmasını imzalarken Musk, daha fazla durum tespiti hakkından feragat etti.

READ  iOS 16 Beta 5: Pil yüzdesi artık iPhone durum çubuğunda görüntüleniyor

Musk’ın Twitter’a karşı açtığı karşı dava, kendisinin ve Wall Street’in yanlış yönlendirildiğini söylüyor: Rapor

Musk’ın karşı davasının bildirilen ayrıntılarında, Twitter’ın, “yatırımcıları şirketin beklentileri hakkında yanlış yönlendirmek için bir planın parçası olarak” hizmet ettiği spam hesaplarının sayısını hesaba katmak için kullanıcı ölçümlerini kasıtlı olarak “yanlış saydığını” iddia etti.

Elon Musk ve Barak Agarwal.

Elon Musk, solda ve Twitter CEO’su Barak Agarwal. (Reuters | Twitter / Reuters Fotoğrafları)

Twitter’ın gelir metriği olan mDAU’ya veya para kazanılabilen günlük aktif Twitter kullanıcılarına güvenmenin de onun için yanıltıcı olduğunu söylüyor.

Fox Business hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Delaware Chancery Court’a verilen bir yanıtta Twitter, Musk’ın gerekçesini “Musk’un çekici olmadığı bir birleşme anlaşmasından kaçmak için uydurulmuş bir hikaye” olarak nitelendirdi.

Associated Press bu raporu verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.