Dustin Johnson, Suudi Golf Ligi’ne katılmak için yaklaşık 125 milyon dolar ödedi

Dustin Johnson’ın parmak arası terliği harika bir fiyat etiketi ile geldi.

İngiltere’de bir telgraf var Raporlama Suudi hükümeti tarafından desteklenen ve PGA turunu bozmak için Greg Norman’ın huzurunda bulunan LIV Golf, Johnson’a “yaklaşık” 100 milyon sterlin – ya da yaklaşık 125 milyon dolar – katılmaya hazırlanıyor.

Büyük para kesinlikle oynuyor. Golf efsanesi Jack Nichols geçtiğimiz günlerde ligde liderlik etmesi için kendisine “100 milyon dolardan fazla” teklif edildiğini söyledi. Bu karakter sonunda Norman’a gitti.

Johnson’ın ana sponsorlarından biri olan RBC (Royal Bank of Canada), Golfçü ile ilişkiyi kesmek için Ve devrede oynama kararını “çok hayal kırıklığı” olarak ilan etti.

Bankadan yapılan açıklamada, “RBC, PGA Tour’un gururlu bir ortağıdır. Ortaklığımız, birinci sınıf iki golf turnuvasıyla bağlantılıdır – RBC Heritage ve RBC Canadian Open,” dedi. “Bir golfçü, LIV Golf Invitational Series dahil olmak üzere tur dışında bir turnuvada oynamayı seçerse, PGA Tour, rekabet açısından hedefleri konusunda nettir.

Dustin Johnson’a Suudi Golf Ligi’nde yarışmak için “yaklaşık” 125 milyon dolar ödendiği bildirildi.
Getty Resimleri

“Son zamanlarda Dustin Johnson’ın LIV Golf Invitational Series’in açılış oyuncusu olarak oynamaya karar verdiğini öğrendik. DJ, 2018’den beri RBC ekibinin değerli bir üyesi. Kararından dolayı çok hayal kırıklığına uğramış olsak da onu tebrik ediyoruz.”

Johnson, 37; Evli Paulina Gretzky2016 ABD Açık ve 2020 Masters’ı kazandı.

Suudi Golf Ligi’nin Londra dışındaki Haziran etkinliğindeki diğer golfçüler arasında Sergio Garcia, Ian Boulder, Kevin Na, Lee Westwood, Louis Ostuysen, Martin Khmer, Charles Swartzel, Graeme McDowell ve Dlor Cooch yer alıyor.

Bill Mickelson, ligde rekabet etmekle ilgili insan hakları endişelerini hafife alarak bu yılın başlarında büyük tartışmalara neden oldu.

“Anneleri İlişkiye Girmekle Tehdit Ediyorlar” Mickelson, biyografisini yazan Alan Shipnick’e Şubat ayında şunları söyledi:. “Öldürdüklerini biliyoruz. [Washington Post reporter Jamal] Kaşıkçı ve insan hakları hakkında korkunç bir yazı. Orada eşcinsel denilen insanları asıyorlar. Bütün bunları bildiğim halde neden düşüneyim ki? Bunun nedeni, PGA Tour’un çalışma şeklini değiştirmek için ömür boyu bir kez olacak bir fırsat olmasıdır.

READ  Ukrayna, güvenli geçiş anlaşmasını tahılın ötesine taşımak istiyor

PGA Tour’un ‘iğrenç açgözlülüğü’ golfçülere dağıtılmayan para üzerinden paramparça eden Michelson, yorumların ardından PGA Tour’dan birkaç ay gölge yasağı ile karşı karşıya kaldı.

Çarşamba, PGA Turu Rapor yayınlandı Üyeler, Suudi Golf Ligi etkinliğine “katılmaya yetkili olmadıklarını” ve henüz bahsedilmeyen “disiplin cezasına” tabi tutulduklarını iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.