Dustin Johnson, rakip LIV serisinde oynamak için PGA Tour’dan istifa etti

Londra – Dustin Johnson Salı günü diğer birkaç golfçüyle birlikte PGA Tour’dan hemen istifa etti ve sadece LIV golf etkinliklerinde ve büyük şampiyonalarda oynamayı planlıyor.

2008’den beri PGA Tour üyesi olan Johnson, duyuruyu LIV Golf’ün Centurion Golf Club’daki ilk etkinliğinin açılış basın toplantısında yaptı. Johnson, kararı son altı ay içinde dikkatlice düşündüğünü ve doğru karar olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Şimdilik turdaki üyeliğimden istifa ettim ve oynayacağım. [LIV] Şimdilik, “Johnson dedi.” Plan bu.

Şubat ayında Johnson, PGA Tour Communications aracılığıyla tura tamamen dahil olduğunu söyleyen bir bildiri yayınladı, ancak sonunda fikrini değiştirdi.

Johnson, “O zamanlar PGA Tour’u oynamaya kararlıydım” dedi. “PGA Turu ve benim için yaptığı her şey için çok minnettarım. Son 15 yıldır orada iyiyim. Ama benim ve ailem için harikaydı. Heyecan verici ve yeni bir şey.”

Johnson, önümüzdeki hafta Brooklyn, Massachusetts’teki ABD Açık da dahil olmak üzere büyük liglerde oynamayı tamamen beklediğini söyledi. USGA, oyuncuların LIV Golf Tour’a şampiyonasından katılmalarını engellemeye çalışmaktan hiçbir işaret göstermedi. Johnson, 2017 zaferi nedeniyle ABD Açık’ta 10 yıl sahalardan uzak kaldı ve 2020 Masters galibiyeti ona 2026’ya kadar Açık Şampiyona ve PGA Şampiyonası’ndan beş yıl muafiyet kazandırdı.

Johnson, “Binbaşılara cevap veremem ama oynamamıza izin verecekler” dedi. “Açıkçası Binbaşılardan muafım, bu yüzden aksini istemezsem oynamayı planlıyorum.”

Johnson’ın 24 PGA Turu, aktif oyuncular arasında dördüncü sırada yer alıyor. Tiger Woods, Bill Mickelson Ve Vijay Singh. O sırada 74,2 milyon dolar kazandı.

Johnson’ın kararı – benzer sonuçlara varıyor Kevin Na, Sergio GarciaBrandon Grace ve Charles Schwartz – Oyuncuların Birleşik Devletler PGA üyesi olması gerektiğinden, gelecekteki Rider Trophies için diskalifiye edilebilir. PGA Tour üyelerine, Amerika Birleşik Devletleri PGA’sına otomatik üyelik sunulmaktadır. Johnson, kararında bunu da tarttığını söyledi.

READ  Zelenskiy, Rus birliklerini Herson'da savaş suçu işlemekle suçladı

Johnson, “Açıkçası her şey değişebilir” dedi. “Bir noktada değişecek ve umarım katılabilirim. Olmazsa, uzun zamandır düşünmek zorunda olduğum başka bir şeydi. Sonunda buna gelip burada oynamaya karar verdim.

“Ryder dosyası inanılmazdı ve kesinlikle bana çok anlamlı geldi. Ülkemi temsil ettiğimi söylemekten gurur duyuyorum ve bunu tekrar yapma fırsatına sahip olmayı umuyorum. Ama kuralları ben koymadım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.