Duke Ellington Okul Tiyatrosu Dave Chapel için adlandırılmayacak

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Sürpriz bir hareket olarak, komedyen Dave Chappell, kuzeybatı Washington’daki Duke Ellington Sanat Okulu’ndaki öğrenci topluluğunun üzerinde adının olmayacağını duyurdu.

Okulun en ünlü mezunlarından biri olan Chappell, Pazartesi gecesi bir özveri töreni için şehirdeydi.

Buna Sanat Özgürlüğü ve İfade Tiyatrosu denir.

Taahhüt başlangıçta, eleştirmenlerin komedyenin en iyi Netflix özel bölümünü patlatmasının ardından geçen Kasım ayında ertelenmişti.Kapat, ”Transfobik Olarak. Ellington öğrencileri de endişelerini dile getirdiler.

Chappell Pazartesi günü izleyicilere, kendi adıyla anılan tiyatronun, kendisine yönelik gerilemenin eseriyle ilgili değil, incelikten yoksun olduğunu düşünmesine rağmen, öğrencilerin sanat anlayışından dikkati başka yöne çekmek istemediğini söyledi.

Ayrıca “gerçek” eleştirinin kendine zarar verdiğini de kaydetti.

Chappell, Cuma günü okulun üzerinde adının bulunmadığına karar verdiğini söyledi. “Ama Ellington ailesi benim ailem,” dedi.

Geçen yılki tartışma sırasında, Duke Ellington Müdürü Sandy Logan, Chappell’in fikirlerini tartışmak için öğrencilerle okulun cinsiyet ve öğrenci liderlerinin danışma kuruluyla haftalık toplantılar da dahil olmak üzere resmi ve gayri resmi toplantılar yaptığını söyledi. Cinsel ittifak.

Duke, Dave Chappell’in Ellington School Theatre adını Nisan ayına erteledi

Okuldan yapılan açıklamada, “Ellington topluluğu üyelerinin sorularını ve endişelerini fark etmeden etkinliği ilerletmek, öğretilebilir bir an için kaçırılmış bir fırsattır” dedi.

1974 yılında ülkenin başkentindeki çocuklara ücretsiz, birinci sınıf sanat eğitimi vermek amacıyla kurulan Duke Ellington, ülkedeki şehrin her yerinden öğrenci çeken ve çoğunlukla siyah öğrenci grupları yetiştiren az sayıdaki sanat okulundan biridir.

Chappell okul tiyatrosuna 100.000 dolar bağışladı Geçen Ekim ayında söyledi Adını taşıyan tiyatro, “hayatımın en önemli onuru”dur.

“Okuldan kaçtım. Dersi atladığımda oraya saklanırdım. Tiyatronun bir gün benim adıma geçeceği kimin aklına gelirdi?” Chappell, Union Market’teki Angelica Pop-up Theatre’da “The Closer”ın prömiyerini yapmadan önce Ellington için bağış toplayanlarla konuştu. “Ama anlıyorum çünkü bazen bir şeyleri sevdiğinde seni tekrar seviyorlar. O okulu sevdim.

READ  Dolph Lundgren, 'Rocky' hayranlarının Stallone 'Draco' spinoff'unda 'rahatlayabileceğini' söyledi: 'Temas halindeyiz'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.