Dow, Wall Street’in yaz rallisi sona ererken haftaya başlamak için 400 puan kaybetti

10 yıllık getiri, bir ayda ilk kez %3’ün üzerine çıktı

Fed Başkanı Jerome Powell, Cuma günü saat 10:00 ET’de yıllık Wyoming Konferansı’nda konuşacak.

Wells Fargo’dan Michael Schumacher, diğer merkez bankası yetkililerinden gelen son güvercin yorumlarının ardından piyasanın Powell’ın faiz oranlarını yükseltme konusunda sert olmasını beklediğini söyledi. Geçen hafta, örneğin, St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Eylül ayında art arda üçüncü bir 0,75 yüzde puanlık artış görmek istediğini söyledi.

“Tılsımları çıkaracağına ve şahin gibi ses çıkaracağına inanmıyorum. Korkarım o bir şahin.” Schumacher diyor.

–Bar Dom

Ford, 1,7 milyar dolarlık kararın ardından %5 düştü

Ford F-150 Lightning 2022 New York Otomobil Fuarı’nda

Scott Değirmen | CNBC

Ford Motor hisseleri, Cuma günü otomobil üreticisine karşı eski kamyonetlerinden birinin çatısının gücüne odaklanan bir davada karar verdikten sonra yüzde 5,4 düştü.

Geçen hafta bir Georgia jürisi, 2014 F-250 kamyonetinin devrilme kazasında ölen iki kişinin ailelerine 1,7 milyar dolar ödül verdi.

Teknoloji hisseleri, faiz artırımı korkuları arasında düştü

Teknoloji hisseleri Pazartesi günü, yatırımcıların Federal Rezerv ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu hafta Wyoming’deki yorumlarını beklemesiyle düştü.

Büyük teknoloji isimleri Elma, AmazonVe edebiyatt sırasıyla %1,7, %3,3 ve %2,4 azaldı Netflix %5’ten fazla düştü. Yarı iletken stokları da darbe aldı Nvidia, Mikron Ve gelişmiş mikro cihazlar Her biri %2’den fazla düştü.

Popüler yazılım isimleri de paylaşımlarla kazandı Atlassian Ve Veri kaydı Her biri %4’ün üzerine düşüyor.

– Samantha Subin

Bitcoin kısaca 21.000 doların altına düştü

19 Mayıs 2021 tarihinde çekilen bu grafikte, bir hisse senedi grafiğinin önünde sanal para birimi Bitcoin görülüyor.

Verilen Ruvik | Reuters

Saygı duymak Bitcoin Pazartesi günü ET 4:15’e kadar 21.000 doların altına düştü. CoinMetrics’e göre kripto para birimi, saat 9:46’da sadece %1 düşüşle 21,297$’a geri döndü. Ethereum Pazartesi sabahı %3’ten fazla düşüşle 1.571,35$’a düştü.

Günün her saati işlem gören Bitcoin de hafta sonu düşüş yaşadı.

Kripto bağlantılı hisse senetleri de tökezledi. Hisseler Mikro strateji Ve Riot Blockchain %1’den fazla düştü.

Sanal para biriminin düşüşleri, Wall Street’in yaz rallisinin azalmaya başlamasıyla birlikte geliyor. Üç ana endeksin tümü Pazartesi gününü kayıplarla açtı ve üçü de önceki haftayı kayıplarla kapattı.

READ  Kyrie Irving takas söylentileri: Rapora göre Nets, potansiyel anlaşmada sadece gelecekteki varlıklar değil, şimdi kazan-kazan oyuncusu istiyor

­Darla Mercado, Nick Wells

AMC açılışta %30’dan fazla düştü

AMC Tiyatrosu, 2 Haziran 2021’de New York’un Manhattan ilçesindeki Times Meydanı’nda resmedildi.

Carlo Allegri | Reuters

AMC hisseleri vardı yaklaşık %38 azaldı Rakip tiyatro zinciri Cineworld Pazartesi günü yaptığı işlem açılış dakikalarında iflas başvurusunda bulunmayı düşündüğünü söyledi.

AMC’nin yeni tercih edilen hisse sınıfı “APE” birimlerinin de Pazartesi günü işlem görmeye başlaması planlanıyor. Hisseler mevcut hissedarlara temettü olarak dağıtıldı. AMC’nin gelecekte para toplaması için bir araç olabilir.

APE birim temettü hisse senedi bölümüne benzer olduğu için hareket, bu sabah AMC’nin adi hisse senedi üzerinde baskı oluşturabilir.

– Jesse Pound

Hisseler Pazartesi günü düşüşle açıldı

FED’in Jackson Hole Sempozyumu öncesinde yaz rallisinin azalmasıyla hisse senetleri Pazartesi günü düşüşle açıldı. Dow Jones Sanayi Ortalaması 376 puan veya %1,12 düştü. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %1.29 ve %1.42 düştü.

– Sarah Min

3 Ağustos’tan beri en yüksek VIX

VIX olarak bilinen hisse senedi oynaklığının ölçüsü, 3 Ağustos’tan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

bu Cboe oynaklık endeksi Pazartesi günü 2.6 puan yükselerek 23.16’ya yükseldi, ancak 30’un üzerine çıktığı Haziran ayındaki en son zirvesinin dışındaydı.

– Sarah Min

Wolff Research, Powell’ın Jackson Hole’da “Önemli Bir Şekilde Daha Hawkish” Olacağını Söyledi

Jerome Powell, 24 Ağustos 2018’de Wyoming, Jackson Hole’da.

David A Grogan | CNBC

Wolff Research’e göre, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Cuma günü Jackson Hole konuşmasında enflasyona karşı agresif bir duruş sergileyecek.

Wolff Research’ten Chris Senyek Pazartesi günü bir notta, “Powell’ın Jackson Hole konusunda daha şahin olmasını bekliyoruz” dedi.

“Daha önce uzun uzadıya tartıştığımız gibi, enflasyonu FOMC’nin uzun vadeli %2 hedefine doğru istikrarlı bir yola sokmak için Fed’in fon oranını %4,5+’e yükseltmesi gerektiğine inanıyoruz” diye ekledi.

Araştırma firması, merkez bankasının “eğrinin gerisinde” olduğunu söyledi ve yavaşlayan küresel büyüme ve kazanç beklentileri de dahil olmak üzere, boğa durumunu satın almamasının nedenlerini özetledi.

– Sarah Min

AMC hisseleri, Cineworld iflas başvurusunda bulunmayı tartarken düştü

Amazon raporundaki dalgalanmaları işaretleyin

Signify Health’in hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %38 arttı Wall Street Journal raporları Amazon, sağlık şirketi için teklif veren birkaç şirket arasında yer alıyor.

READ  Yatırımcılar riskli teknolojiye dalmış durumda, ham petrol 120 dolar

Teknoloji devi CVS Health ve UnitedHealth Group ile birlikte Signify, 8 milyar doları aşan bir teklifte rekabet ediyor, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunulan rapora göre.

Amazon hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %2 düştü.

Buffett’in Occidental’ı tamamen devralmak istemediği bildiriliyor

Warren Buffet

Jerry Miller | CNBC

CFRA, Netflix’i satma zamanı diyor

Netflix CFRA, Temmuz ortasından bu yana keskin bir şekilde yükseldiğini, ancak akış hissesi için iyi zamanların uzun sürmeyeceğini söyledi.

Analist Kenneth Lyon, tutmak ve satmak için Netflix’in notunu düşürdü: “NFLX’in ana katalizörü – yeni reklamlı abonelik planlarının tanıtımı – 2023’e kadar görülmeyecek.”

Netflix hisseleri ön pazarda %2 düştü.

CNBC Pro aboneleri tarafından okunabilir Tam hikaye burada.

-Fred Imbert, Carmen Reinicke

Euro dolar paritesine dönüyor

Euro banknotları sayma görüntüsü.

Leonhard Foger | Reuters

bu Euro Euro bölgesi, resesyon korkularının yeniden su yüzüne çıkmasıyla Temmuz ortasından bu yana ilk kez Pazartesi günü ABD doları ile paritenin altına düştü.

Londra saatiyle 9:15 itibariyle, ortak para birimi kısmen toparlandı ve tam olarak 1 dolardan işlem gördü.

– Elliott Smith

Faiz artırımı korkularının yeniden su yüzüne çıkmasıyla Avrupa piyasaları düştü

Avrupa piyasaları Pazartesi günü daha agresif faiz artırımları korkusuyla geriledi Merkez Rezerv Ve bu Avrupa Merkez Bankası Ön tarafa döndü.

Pan-Avrupa 600 Londra’da sabah ortasına kadar %1,2 düşerken, otomobiller %2,9 düştü ve tüm sektörler ve büyük borsalar negatif bölgede işlem görürken kayıplara yol açtı.

Bundesbank Başkanı Joachim Nagel’in bir Alman gazetesine AMB’nin Almanya’da resesyon riskleri yükselirken bile faiz oranlarını yükseltmeye devam etmesi gerektiğini söylemesiyle, ECB politika yapıcılarından gelen şahin sinyaller risk duyarlılığını azalttı.

ECB’nin en son politika toplantısının tutanakları Perşembe günü açıklanacak, yatırımcılar ise Salı günü euro bölgesi flaş PMI’larına odaklanacaklar.

Çin merkez bankası gösterge kredi oranlarını düşürdü

bu Çin Halk Bankası, gösterge bir yıllık borç verme faiz oranını düşürdü Çevrimiçi bir rapora göre 5 baz puan ve beş yıllık oranı 15 baz puan.

Bu, bir yıllık kredi ana oranını %3,65’e ve beş yıllık LPR’yi %4,3’e getirir.

READ  Elon Musk, kullanıcı verileri onaylandıktan sonra Twitter anlaşmasının ilerleyebileceğini söyledi

Reuters tarafından ankete katılan analistler, bir yıllık LPR’de 10 baz puanlık bir indirim bekliyordu ve ankete katılanların yarısı, beş yıllık oranın 15 baz puan düşmesini bekliyordu.

– Abigail kapalı

CNBC Pro: Profesyonellere göre portföyünüzdeki riski şimdi nasıl azaltabilirsiniz?

Durgunluk korkuları, enflasyonist baskılar ve diğer makro risklerin bir araya gelmesi nedeniyle hisse senetleri bu yıl dalgalı bir seyir izledi.

Goldman Sachs, Wells Fargo ve diğerlerine göre yatırımcıların risklerini azaltmak veya zararlarını azaltmak için portföylerini ayarlamalarının üç yolu var.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Daha fazlasını buradan okuyun.

– Weissen Don

CNBC Pro: JP Morgan, büyüme stoklarının rallisinin ne zaman sona ereceğini tahmin ediyor

Yatırımcılar son zamanlarda büyüyen hisse senetlerine akın etti, ancak durgunluk korkuları arttıkça, piyasa gözlemcileri bunun yerine daha güvenli bahislere dönüp dönmemeye karar veriyor.

Bununla birlikte, JP Morgan, rallinin devam etmesi gerektiğini düşünüyor ve büyüme stokları döngüsünü değerlendirirken dikkat edilmesi gereken birkaç gösterge belirledi.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Hikayeyi buradan okuyun.

– Javier Ong

Kazanç sezonu sona eriyor

Yatırımcılar, S&P 500’de iki düzineden fazla şirketle kazanç sezonunu kapatıyor. FactSet’e göre, geniş pazar endeksinde kazanç bildiren şirketlerin %95’inin kabaca %75’i beklentileri aştı.

– Sarah Min

Powell’ın Jackson Hole Konuşmasından Ne Beklemeli?

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bu hafta FED’in Jackson Hole, Wyoming’deki yıllık sempozyumunda konuşacak ve gelecekteki faiz oranı artışlarının hızına biraz ışık tutacak.

Powell, enflasyonla mücadele taahhütlerinin altını çizen merkez bankası yetkililerinden gelen aşağı yönlü yorumların önüne geçebilirken, yatırımcılar kısmen daha az agresif bir merkez bankası beklentilerine dayanan bir yaz rallisinin keyfini çıkardılar.

Yine de, St. Louis Fed Başkanı James Bullard geçen hafta bir röportajda söyledi Wall Street Dergisi Eylül toplantısında yüzde 0,75 faiz artırımı daha düşünüyor.

CNBC Pro’ya bakın Merkez bankası başkanından ne bekleneceği hakkında daha fazla bilgi.

– Sarah Min

Gelecek aşağıda ortaya çıkıyor

Vadeli işlemler Pazar gecesi aşağıdan açıldı. Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri 94 puan veya %0.28 düştü. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,36 ve %0,69 düştü.

– Sarah Min

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.